^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Konferencja pt. ”Wartość wolontariatu”

konferencja1

Dnia 4 kwietnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Oławie, odbyła się konferencja pt. „Wartość wolontariatu”. Pomysł zorganizowania takiego spotkania powstał w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie.

Nad powstaniem konferencji pracowała Pani Barbara Ozgowicz-Dętkowska, Pani Mira Dziadura oraz pedagog szkolny Pani Agnieszka Indyka. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście – Pani Bożena Worek Wicestarosta Powiatu Oławskiego, Pani Małgorzata Łagowska Naczelnik Wydziału Oświaty, Dyrektorzy oławskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, młodzież oraz przedstawiciele grona pedagogicznego.

 

Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rokiem wolontariatu. Ideą konferencji było więc propagowanie bezinteresownej pomocy na rzecz drugiego człowieka, a myślą przewodnią stały się słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

konferencja2 

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni prelegenci:

1. Pani dr nauk medycznych Małgorzata Szymczyk Nużka – zastępca dyrektora ds. medycznych w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

2. Ksiądz Dariusz Amrogowicz – Dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

3. Pani Marta Możejko - koordynatorka wolontariuszy przy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Oławie.

4. Pani Justyna Piotrowska – instruktorka oławskiego Hufca ZHP i nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Oławie.

5. Pan Michał Krasnosielski - koordynator wolontariatu przy Stacjonarnym Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu.

6. Pani lek. med. Małgorzata Sikorska – Spyt – Specjalista medycyny paliatywnej i onkologii klinicznej, Ordynator Hospicjum w Oławie.

konferencja3

Każdy z zaproszonych prelegentów opowiedział o wartości wolontariatu w ramach prowadzonej przez siebie działalności oraz z własnego doświadczenia w wolontariacie. Były to niezwykle interesujące wypowiedzi; momentami także bardzo wzruszające – kiedy to Pani Justyna Piotrowska wyznała, że żyje dzięki ludziom dobrej woli.

konferencja4

konferencja5

Po wystąpieniach prelegentów, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie przygotowali niezwykle wzruszający koncert pt. „Moja i Twoja nadzieja”.

Następnie młodzież ze wszystkich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu oławskiego przedstawiła swoje działania prowadzone w ramach wolontariatu szkolnego.

konferencja6 

konferencja7Wszystkie podejmowane i pokazane działania, ich wymiar oraz bezinteresowne zaangażowanie tylu chętnych młodych ludzi pokazuje, że warto pomagać drugiemu człowiekowi. Jesteśmy przekonani, że współczesna młodzież rozumie i docenia wartość wolontariatu.

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information