^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Aktualności, komunikaty i rozmaitości sportowe

AKTUALNOŚCI SPORTOWE 17.12.201

 

 

REPREZENTACJA ZSP NR 2 W OŁAWIE
BRĄZOWYM MEDALISTĄ LICEALIADY W KOSZYKÓWCE

 

    logo - podium 40                          III miejsce kosz 40

 

REPREZENTACJA ZSP NR 2 W OŁAWIE - LICEWALIADA - OLEŚNICA 17.12. 2013

 

 

Brązowi Medaliści 40

 

 


17 grudnia 2013 roku koszykarska reprezentacja ZSP nr 2 w Oławie uczestniczyła w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady Młodzieży w Koszykówce Chłopców, w którym zdobyła brązowy medal. To największy koszykarski sukces jaki w historii swoich dotychczasowych występów w Licealiadzie odniosła reprezentacja ZSP nr 2 w koszykówce. Udział w turnieju finałowym był zwieńczeniem wieloetapowych rozgrywek, w czasie których reprezentację ZSP nr 2 w Oławie tworzyli następujący zawodnicy: Damian Bronowicki – kapitan reprezentacji szkoły, Konrad Błaszkiewicz, Adam Baraniecki, Damian Mazurek, Erwin Sawicki, Kacper Galej, Maciej Sobota, Jakub Pasierbowicz, Jakub Stypułkowski, Jakub Gargas, Karol, Szponar, Mateusz Maciejewski, Marcin Militowski, Dawid Bieńkowski, Mikołaj Łuczański, Piotr Panasiuk, Rafał Kumaszka, Daniel Bazan, Wojciech Łęczycki i Paweł Kotwicki a opiekunem i trenerem drużyny był Bogdan Maciej Olejnik.
Brązowi medaliści bardzo serdecznie dziękują za wsparcie i doping koleżankom i kolegom z ZSP nr 2 w Oławie, pani Brygidzie Rudniewskiej - przewodniczącej Rady Rodziców, a za jej pośrednictwem wszystkim rodzicom za pomoc przy organizowaniu wyjazdów na zawody, a pani dyrektor Jadwidze Braniewskiej oraz wszystkim nauczycielom za wyrozumiałość jaką okazali podczas przygotowań reprezentacji, jej treningów i zawodów. Więcej o turnieju w najbliższym wydaniu „Szkolnej Gazety Sportowej"

 

 

AKTUALNOŚCI  11.12.2013

 

 

     logo - podium a    FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWY - KOSZ

 

DSC00015a

 

ZSP nr 2 W OŁAWIE w FINALE STREFY WROCŁAWSKIEJ

10 grudnia br. reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie wywalczyła awans do Finału Strefy Wrocławskiej Licealiady Młodzieży w Koszykówce. W finale zaplanowanym na 17 grudnia 2013 roku rywalami naszych koszykarzy będą zawodnicy reprezentujący Zespół Szkół 22 we Wrocławiu, VI Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oleśnicy. Z reprezentacją II LO w Oleśnicy graliśmy w Finale Międzypowiatowym 10 grudnia br. Wówczas gospodarze pokonali nas 31 : 25, a w drugim swoim meczu z reprezentacją I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu wygraliśmy 32 : 20. W trzecim meczu turnieju oleśniczanie pokonali reprezentantów Milicza 43 : 28.

Z kronikarskiego obowiązku należy podać, że reprezentację ZSP nr 2 w Oławie na ten mecz stanowili Daniel Bazan, Damian Bronowicki – kapitan reprezentacji, Damian Mazurek, Kacper Galej, Rafał Kumaszka, Marcin Militowski , Erwin Sawicki, Paweł Kotwicki, Jakub Pasierbowicz, Adam Baraniecki, Jakub Stypułkowski, Piotr Panasiuk, Wojciech Łęczycki, Mikołaj Łuczański, a opiekunem i trenerem reprezentacji był Maciej Olejnik. Najwięcej punktów dla reprezentacji ZSP nr 2 w Olawie zdobyli: Damian Mazurek (18), a Damian Bronowicki i Kacper Galej rzucili po 11 punktów. Ze względu na kontuzje nie zagraliKonrad Błaszkiewicz i Maciej Sobota, którego cała drużyna pozdrowiła w oryginalny sposób - poprzez ułożenie zdania, które możecie odczytać na zamieszczonym zdjęciu. Awans do FINAŁU STREFY WROCŁAWSKIEJ LICEALIADY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW cieszy tym bardziej, że reprezentację ZSP nr 2 opuścili zawodnicy, którzy zakończyli naukę w szkole, a którzy przez ostanie lata byli filarami zespołu i z sukcesami grali w kolejnych edycjach Licealiady. Teraz zespół jest „w przebudowie”, dlatego tak udział w kolejnych etapach turnieju jest dobrą okazją do zdobycia doświadczenia i uświadomienia sobie, jak dużo i ciężko należy trenować, aby później móc prowadzić wyrównaną rywalizację z najlepszymi, ale to temat na inną okazję. Natomiast więcej o przebiegu Finału Miedzypowiatowego znajdziecie w kolejnym wydaniu „Szkolnej Gazety Sportowej”.

DRUŻYNA - Oleśnicaaaa

                  Mazurek - Oleśnica

                  DAMIAN MAZUREK - najskuteczniejszy zawodnik naszej reprezentacji zdobył 18 punktów

Kacper Galej - Oleśnica

KACPER GALEJ w efektownym wyskoku (pierwszy z prawej) zdobył 11 punktów

             Bronowicki - Oleśnica

            DAMIAN BRONOWICKI  - kapitan reprezentacji - zdobył 11 punktów

DRUŻYNA - Oleśnica

NASTROJE W DRUŻYNIE BYŁY BOJOWE

 

=========================================

AKTUALNOŚCI  3. 12. 2013

 

logo - podium a

KOSZYKARZE ZSP nr 2 w OŁAWIE

W FINALE MIEDZYPOWIATOWYM

                            

3 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie odbył się pierwszy etap Finału Międzypowiatowego w Koszykówce Chłopców LICEALIADA 2013/14. Ponieważ na zawody nie przybyła drużyna ze Strzelina więc o awans do grupy finałowej rywalizowały tylko dwie szkoły ponadgimnazjalne z Krzyżowic i Oławy. Rywalizację wygrała koszykarska reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie pokonując rywala 59 : 22. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani Jadwiga Braniewska – dyrektor ZSP nr 2 w Oławie, która wręczyła podziękowania i nagrody dla wielokrotnego reprezentanta ZSP nr 2 w Oławie w koszykówce Konrada Błaszkiewicza oraz podziękowała i pogratulowała zdobycia tytułu Najlepszego Sportowca Powiatu Oławskiego Natalii Bazan i Jakubowi Pasierbowiczowi. Pani Dyrektor podziękowała również uczniom klasy 4 c z której rekrutowała się największa grupa uczniów reprezentujących szkołę w różnych dyscyplinach sportu i zawodach szkolnych i międzyszkolnych za ich udział w życiu sportowym szkoły. Zawody sędziował Arkadiusz Kotkowski.

Drużyna koszykówka 3 grudnia LICEALIADA 2013 -14

foto KRZYSZTOF HERBA


Reprezentacja ZSP nr 2 w Oławie grała w składzie (na zdjęciu od lewej): Mikołaj Łuczński, Konrad Błaszkiewicz, Damian Bronowicki – kapitan zespołu, Erwin Sawicki, Rafał Kumaszka, Daniel Bazan, Jakub Pasierbowicz, Marcin Militowski, Maciej Olejnik – opiekun drużyny, a w dolnym rzędzie od lewej są Jakub Zakonek (absolwent ZSP nr 2 w Oławie obecnie student Politechniki Wrocławskiej, w latach 2009 – 201zawodnik reprezentacji ZSP nr 2 w Oławie 2 i trzykrotny Mistrz Powiatu Oławskiego w Koszykówce oraz finalista strefy wrocławskiej w LICEALIADZIE, który przybył na zawody, aby kibicować swoim młodszym kolegom), Kacper Galej, Paweł Kotwicki, Piotr Panasiuk, Maciej Sobota, Adam Baraniecki, Damian Mazurek, Jakub Stypułkowski


Punkty dla reprezentacji ZSP nr 2 w Oławie zdobyli:
Damian Bronowicki nr 3 – 15 punkty; Damian Mazurek nr 2 – 14 punkty; Kacper Galej nr 4 – 6 punktów ; Erwin Sawicki nr 9 – 6 punktów; Konrad Błaszkiewicz nr 24 – 5 punktów; Jakub Pasierbowicz nr 8 – 4 punkty; Baraniecki Adam nr 1 – 4 punkty; Jakub Stypułkowski nr 30 – 3 punkty; Paweł Kotwicki nr 12 – 2 punkty


Mecze finałowe zaplanowane są na 10 grudnia 2013 roku, a miejscem rywalizacji będzie najprawdopodobniej Trzebnica

Więcej informacji na ten temat meczu w kolejnym wydaniu Szkolnej Gazety Sportowej

 

=============================

 

Plakat - kosz 4

 

                                 Plakat - kosz 3

 

=============================

 

KOMUNIKAT   30.11.2013

 

Reprezentanci szkoły w koszykówce, którzy uczestniczyli w treningach w miniona środę i piątek proszeni są o przybycie do hali sportowej ZSP nr 2 w Oławie na zebranie, które odbędzie  w poniedziałek 2 grudnia 2013 roku. Początek zebrania o godzinie 10.30

 

 ==========================================

 

AKTUALNOŚCI  30.11.2013

 

3 grudnia 2013 roku w hali sportowej ZSP nr 2 w Oławie odbedzie się FINAŁ MIĘDZYPOWIATOWY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW - LICEALIADA 2013/14. Poczatek turnieju godzina 10.30

W turnieju udział wezma reprezentacje: Strzelina, Krzyzanowic i Oławy, które zdobyły tytuły mistrzów powiatu w tegorocznej edycji Licealiady. Organizację turnieju powierzył Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk. Sympatyków i kibiców koszykówki prosimy o kibicowanie reprezentacj Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie. Więcej informacji o turnieju w poniedziałek 2 grudnia 2013 na stronie internetowej naszej szkoły.  

 

===========================================

 

AKTUALNOŚCI    21. 11. 2013

 

NIEOCZEKIWANA PORAŻKA REPREZENTACJI 

 

Niestety nasi reprezentanci w halowej piłce nożnej wśród których większość stanowili ci zawodnicy, którzy jeszcze w tamtym roku zdobyli tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego w Halowej Piłce Nożnej przegrała wszystkie mecze i zajęła ostatnie miejsce w turnieju. Więcej informacji i komentarzy niedługo w kolejnym wydaniu Szkolnej Gazety Sportowej.

 

============================================

 

KOMUNIKAT  -  19. 11. 2013

 

W tym tygodniu odwołane są treningi koszykarskiej reprezentacji ZSP nr 2 w Oławie. Jedyne spotkanie koszykarskiej reprezentacjinaszej szkoły odbędzie się w piątek 22 listopada 2013 roku w hali sportowej ZSP nr 2 w czasie długiej przerwy.

 

 

==============================================

 

AKTUALNOŚCI

19.11.2013

 

NASI GRAJĄ WE CZWARTEK

 

21 listopada br o godzinie 10.00 w hali sportowej OCKF rozpocznie turniej w halowej piłce nożnej o Mistrzostwo Powiatu Oawskiego - LICEALIADA 2013/14 oto reprezentacja naszej szkoły

 

Reprezentacja na halówkę 2013 resize2

 

górny rząd od lewej: Bartłomiej Krywulak, Igor Janiuk, Szymon Janiuk, Andrzej Syguła, Łukasz Wódzik, Łukasz Hawryło, Bogdan Maciej Olejnik

Dolny rząd od lewej: Marek Kołtowski, Patryk Reder, Mateusz Winnicki, Adrian Kolano, Grzegorz Modelski, Marcin Mazur

TRZYMAJCIE KCIUKI !


=======================================================

AKTUALNOŚCI 

19.11.2013

MAMY WICEMISTRZOSTWO

W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

19 listopada 2013 roku dziewczęta trenowane przez Danutę Tchórzewską zdobyły tytuł Wicemistrza Pwiatu Oławskiego w Halowej Piłce Nożnej.

GRATULUJEMY !

 

 

 

 

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information