^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

2. miejsce w Olimpiadzie Informatycznej

olimpiada inf

4 kwietnia we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej Horyzont odbył się finał ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej dla uczniów szkół średnich. 2. miejsce zajął uczeń czwartej klasy technikum informatycznego w ZSP nr 2 w Oławie, Jakub Stypułkowski.

Finał wyłonił 15 najlepszych osób z całej Polski. We wszystkich etapach Olimpiady Informatycznej udział wzięło łącznie około 200 osób ze szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze dwa etapy odbywały się przez Internet w różnych szkołach w całej Polsce. W ich ramach uczestnicy musieli rozwiązać testy dotyczące różnych gałęzi informatyki. Oprócz poprawności odpowiedzi znaczenie odgrywał też czas.

 

Zadanie konkursowe w finale polegało na obliczeniu trasy połączenia obejmującego pięć komputerów, uwzględniającego podane koszty połączeń między stanowiskami oraz długość kabla. Niezbędne też było opracowanie algorytmu oraz przedstawienie go na schemacie.

- Zadanie nie należało do najłatwiejszych. Obejmowało zagadnienie teorii grafów, poruszanej na technicznych studiach wyższych. Tym bardziej się cieszę, że udało mi się uzyskać taki wynik. -€“ mówi Jakub.

olimpiada inf1

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information