^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Charytatywna Kawiarenka

1

WIELKIE SERCA UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 im. Zjednoczonej Europy

- „Charytatywna Kawiarenka”

 

Kreatywność uczniów i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi wyzwoliła w tych młodych ludziach inicjatywę stworzenia czegoś niesamowitego i intrygującego, czegoś co nada kolorów w codziennym życiu szkolnym.

Uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik ekonomista wraz z wychowawczynią zorganizowali 28 października 2016 r. kawiarenkę charytatywną na rzecz chłopca chorego na autyzm. Każdy z uczniów tej klasy przyniósł własnoręcznie robione ciasta, babeczki, pączki, jabłka na patyku w polewie czekoladowej, słodkie grzybki, mandarynki i desery (największą popularnością cieszyły się te, najładniej lub najdziwniej ozdobione). Do ciast także była podawana kawa lub herbata. Atrakcją była przepięknie przystrojona sala ze stolikami z klimatycznym blaskiem świeczek. Dodatkowym atutem tej kawiarenki była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle ulicy Nowego Jorku (olbrzymia fototapeta- nowy nabytek sali językowej).

Kawiarenka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przeprowadzona akcja udowodniła, że potrafimy pochylić się nad cierpieniem drugiego człowieka, wyciągnąć do niego pomocną dłoń, a jako wychowawczyni-jestem dumna z mojej klasy, że potrafili w tak kreatywny sposób otworzyć serca i „zarazić” dobrem innych.

Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia na rzecz chorego chłopca.

Wychowawca klasy IV Technikum w zawodzie technik ekonomista

Joanna Petruś-Marczyńska

23

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information