Charytatywna Kawiarenka

WIELKIE SERCA UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 im. Zjednoczonej Europy

- „Charytatywna Kawiarenka”

Kreatywność uczniów i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi wyzwoliła w tych młodych ludziach inicjatywę stworzenia czegoś niesamowitego i intrygującego, czegoś co nada kolorów w codziennym życiu szkolnym.

Uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik ekonomista wraz z wychowawczynią zorganizowali 28 października 2016 r. kawiarenkę charytatywną na rzecz chłopca chorego na autyzm. Każdy z uczniów tej klasy przyniósł własnoręcznie robione ciasta, babeczki, pączki, jabłka na patyku w polewie czekoladowej, słodkie grzybki, mandarynki i desery (największą popularnością cieszyły się te, najładniej lub najdziwniej ozdobione). Do ciast także była podawana kawa lub herbata. Atrakcją była przepięknie przystrojona sala ze stolikami z klimatycznym blaskiem świeczek. Dodatkowym atutem tej kawiarenki była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle ulicy Nowego Jorku (olbrzymia fototapeta- nowy nabytek sali językowej).

Kawiarenka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przeprowadzona akcja udowodniła, że potrafimy pochylić się nad cierpieniem drugiego człowieka, wyciągnąć do niego pomocną dłoń, a jako wychowawczyni-jestem dumna z mojej klasy, że potrafili w tak kreatywny sposób otworzyć serca i „zarazić” dobrem innych.

Zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia na rzecz chorego chłopca.

Wychowawca klasy IV Technikum w zawodzie technik ekonomista

Joanna Petruś-Marczyńska