Pomoc dla dzieci z Jaszkotla

Dnia 09.12.2013r. w Jaszkotlu odbyło się spotkanie podsumowujące akcję „Mikołajowa Paka dla Dzieciaka”, której ambasadorką jest nasza polska wokalistka Ania Wyszkoni.

jaszkotle1

Zadaniem uczestniczących w akcji szkół było zebranie paczek mikołajowych, w której zawarte miały być artykuły pielęgnacyjne, spożywcze oraz słodycze dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Wychowawczego im. Jana Pawła II. Przedstawiciele naszej szkoły Marta Żurawska i Katarzyna Szuszkiewicz wraz z opiekunami mgr Renatą Karaś i ks. Markiem Leśniakiem wzięli udział w krótkim programie artystycznym, podczas którego wręczone zostały podziękowania wszystkim placówkom wspierającym tę inicjatywę. Odbyło się również spotkanie i krótka debata z Anią Wyszkoni.

jaszkotle2

jaszkotle2a

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy ma pod swoja opieką ponad 60 niepełnosprawnych dzieci, w wieku od kilku miesięcy do wieku gimnazjalnego z całej Polski. Trafiają tam dzieci pokrzywdzone przez los, których stopień niepełnosprawności oraz trudna sytuacja w rodzinie powodują, że wymagają one stałej opieki lekarskiej, pielęgniarskiej oraz rehabilitacyjnej. Ideą tego spotkania miało być również uwrażliwienie młodych ludzi na nieszczęścia drugiego człowieka a w tym przypadku dzieci. Dzieci, które przez szerzące się zło potrzebują pomocy bliźniego. Akcję wsparło bardzo wiele szkół i instytucji województwa dolnośląskiego, więc można stwierdzić, że cel tego wydarzenia został osiągnięty.

jaszkotle3

jaszkotle4