^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Mikołajkowa paka dla Dzieciaka

W dniu 18 listopada, na zaproszenie Szkolnego Wolontariatu, do naszej szkoły przyjechała pani Karolina Mazur z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego dla dzieci w Jaszkoltu. W czasie spotkania poruszany był temat niepełnosprawności oraz sposobu podejścia do osób niepełnosprawnych. Pani Karolina uwrażliwiała uczniów na problemy, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne: wykluczenie ze społeczeństwa, bariery architektoniczne, problemy ze znalezieniem pracy, niezrozumienie czy nawet pogarda.

mikołajkowa paka dla dzieciaka

Oprócz części edukacyjnej dotyczącej niepełnosprawności poruszony został temat konkretnej pomocy udzielanej takim osobom. W sposób szczególny został zaprezentowany Zakład Opiekuńczo – Leczniczy dla dzieci w Jaszkotlu, w którym znajduje się sześćdziesięciu podopiecznych będących pod stałą opieką medyczna. Prezentacja podopiecznych poruszała serca i prowadziła do zastanowienia się nad własnym życiem, problemami i oczekiwaniami. Wyświetlony reportaż, o współpracy więźniów z Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu, przygotowany program „Interwencja”, uświadomił uczniom i nauczycielom, że każdy z nas może i powinien pomóc.

Spotkanie miało charakter informacyjny i było zachętą do włączenia się w różne akcje prowadzone przez ośrodek. Szkoła odpowiedziała na tą propozycję i czynnie włączyła się w akcję „Mikołajkowa paka dla Dzieciaka”, podczas której uczniowie i nauczyciele będą zbierać potrzebne artykuły pielęgnacyjne i spożywcze dla dzieci z zakładu w Jaszkotlu. Spotkanie to było także prologiem rozpoczęcia akcji „Wolontariat w modzie”, w czasie którego chętni uczniowie będą odwiedzać dzieci, aby razem spędzać czas.

Link do reportażu nagranego przez program Interwencja

http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1307472     

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information