^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

BASKETBALL 2018/19

nowe

11 i 13 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie tradycyjnie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Oławskiego w Koszykówce dziewcząt i Chłopców – Licealiada 2018/19. W turnieju wzięły udział wszystkie reprezentacje szkół średnich z terenu powiatu oławskiego. Tradycyjnie turniej zgromadził wielu kibiców, a zawodniczki i zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom rywalizacji.

QUEENS AND KINGS OF BASKETBALL

 

ZSP 2 - reprezentacja 1

ZSP 2 - reprezentacja 2

Jako pierwsze 11 grudnia br. do rywalizacji przystąpiły drużyny żeńskie. Mecze dziewcząt podobnie jak chłopców rozgrywano systemem „każdy z każdym”, a czas meczu wynosił 14 minut (2x7 minut). Po uroczystym otwarciu tegorocznej Licealiady, której dokonała Pani Dyrektor Jadwiga Braniewska na parkiet wyszły reprezentantki oławskiego LO oraz ZS z Jelcza – Laskowic od początku styl gry oraz przewagę pokazały reprezentantki oławskiego LO, które  zdecydowanie pokonały swoje koleżanki aż 18 : 2. W drugim meczu zmierzyły się reprezentantki ZSP Nr 2 w Oławie oraz reprezentantki oławskiego CKZiU. Faworytkami tego meczu były nasze reprezentantki. Faworytki nie zawiodły zgromadzonych kibiców wygrywając spotkanie 21 : 4. W kolejnych dwóch meczach padły następujące wynik CKZiU Oława przegrało z LO Oława 5:14, a dziewczęta z ZSP2 Oława pewnie wygrały z ZS Jelcz-Laskowice 17:2. W kolejnym meczu miało rozstrzygnąć się to, która z drużyn będzie Mistrzem Powiatu Oławskiego w Koszykówce Dziewcząt. Na parkiet wyszły bowiem dwie najlepsze reprezentacje turnieju czyli drużyny ZSP Nr 2 w Oławie oraz oławskiego LO. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu okazało się, że znacznie skuteczniej zagrały dziewczęta z ZSP Nr 2 w Oławie wygrywając spotkanie 7 : 2. I w ten sposób reprezentantki ZSP Nr 2 w Oławie - nazywane żartobliwie prze swoich kolegów „Żyrafami” - po roku odzyskały mistrzowską koronę. W ostatnim meczu który miał ostatecznie określić kształt tabeli końcowej ZS Jelcz-Laskowice przegrał z  CKZiU Oława 4:11. Z kronikarskiego obowiązku podajemy, że zwycięska reprezentacja prowadzona przez Panią Urszulę Berezowską zagrała w następującym składzie: Paulina Wierzyk, Anna Rzeczewska, Anna Urbanowicz, Natalia Skowron, Urszula Kotwicka, Ewelina Wójcik, Natalia Stachów, Dominika Kamińska, Karolina Suchodolska, Kinga Kamińska, Dominika Kamińska, Natalia Deszczka, Katarzyna Raginia, Klaudia Kulczycka. Podsumowując występ swoich podopiecznych Urszula Berezowska powiedziała, że: „Cieszę się z tego, że dziewczyny wygrały turniej. Każda z nich zasłużyła na pochwałę. Teraz podobnie jak dwa lata temu czekają nas dalsze etapy rozgrywek, do który musimy się dobrze przygotować, więc po krótkiej radości dziewczęta powinny zabrać się do pracy”.

13 grudnia br. w tej naszej hali sportowej ozdobionej banerami oraz emblematami upamiętniającymi 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski powtórnie zgromadzili się miłośnicy oławskiego basketu. W tym dniu do rywalizacji przystąpiły drużyny męskie. Ceremonia otwarcia koszykarskiej Licealiada chłopców przebiegała w tradycyjny sposób. Tak jak w poprzednich edycjach Licealiady Pani Dyrektor Jadwiga Braniewska powitała uczestniczące zespoły, a następnie zasłużonym reprezentantom ZSP Nr 2 w Oławie: Dankanowi May”owi, Oskarowi Raczkowskiemu oraz Bogusławowi Modrzewskiemu podziękowano za kilkuletnią grę w reprezentacji szkoły. Następnie odbył się pierwszy mecz turnieju, w którym zagrały zespoły ZS Jelcz-Laskowice oraz LO Oława. Mecz wygrali reprezentanci z Jelcza – Laskowic 17:13. W drugim meczu spotkały się reprezentacje ZSP Nr 2 w Oławie oraz CKZiU. W pierwszym meczu wydawało się, że reprezentanci gospodarzy mieli problem ze złapaniem właściwego meczowego rytmu. Jednak z każdą minutą grali coraz bardziej skutecznie ostatecznie pokonując kolegów z CKZiU 22 : 11. W kolejnym meczu CKZiU uległo reprezentantom oławskiego LO 11 : 15.  W swoim drugim turniejowym meczu reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie grali już w swoim stylu i pewnie pokonali kolegów z Jelcza Laskowic 41 : 22. Trzecim rywalem koszykarzy z ZSP Nr 2 w Oławie byli reprezentanci LO Nr I. Popularne „Wilki” odnosząc w tym meczu zwycięstwo 44 : 15 mogli cieszyć się ze zdobycia kolejnego Mistrzostwa Powiatu Oławskiego. W ostatnim meczu turnieju ZS Jelcz-Laskowice przegrał z reprezentają CKZiU Oława 8:15.  

Tegoroczni Mistrzowie Powiatu Oławskiego w Koszykówce zagrali w następującym składzie: Dankan May (kapitan), Oskar Raczkowski, Bogusław Modrzewski, Cyprian Galej, Michał Pawlicki, Przemysław Wałcerz, Kacper Dąbrowski, Karol Suchecki, Maksymilian Krysiński, Kacper Chodor, Patryk Poręba oraz Igor Piotrowski. Trenerem drużyny był Bogdan Maciej Olejnik, który po zakończeniu turnieju powiedział między innymi: -„Bardzo dziękuję zawodnikom za to, że poradzili sobie z trudnościami jakie wystąpiły w pierwszym meczu turnieju oraz z presją i oczekiwaniami kibiców. Szczególne podziękowania należą się kapitanowi zespołu. Dankan May przez cztery lata grał w reprezentacji zdobywając z nią czterokrotnie Mistrzostwo Powiatu w Koszykówce, lecz także dwukrotnie wywalczył z kolegami brązowy medal w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady. Podobne podziękowania kieruję do Oskara Modrzewskiego i Bogusława Modrzewskiego. Dziękuję też debiutującym w reprezentacji pierwszoklasistom. Jeśli będą pracować i stawiać sobie coraz wyższe wymagania to powinni godnie zastąpić swoich starszych kolegów. Świetnie w turnieju zagrał Cyprian Galej. Na koniec, ale za to bardzo, bardzo serdecznie chcę podziękować Panu Tomaszowi Jurczakowi Prezesowi Firmy „WENA” za przygotowanie dla naszej drużyny nadruków na nowe koszulki w których zagrała reprezentacja ZSP Nr 2 w Oławie.”

Tabela końcowa turnieju chłopców

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Oława 6 pkt. 107:48

2. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Oława 4 pkt. 37:45

3. Liceum Ogólnokształcące nr I Oława 4 pkt. 43:72

4. Zespół Szkół Jelcz-Laskowice 4 pkt. 47:69

 

Tabela końcowa turnieju dziewcząt

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Oława 6 pkt. 45:8

2. Liceum Ogólnokształcące nr I Oława 5 pkt. 34:14

3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Oława

4 pkt. 20:39 4. Zespół Szkół Jelcz-Laskowice 3 pkt. 8:46

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information