^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

LICEALIADA 2018 – HALOWA PIŁKA NOŻNA

HALÓWKA1 1

W grudniu 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oławskiego w Halowej Pice Nożnej Dziewcząt i Chłopców rozgrywanych w ramach Licealiady organizowanej przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Oławie. Dzięki zwycięstwu w tych zawodach awansowaliśmy do dalszej fazy rozgrywek, czyli Eliminacji Międzypowiatowych do Finału Strefy Wrocławskiej Licealiady, które rozgrywane są dzisiaj w hali OCKF w Oławie

NASI MISTRZAMI „HALÓWKI”

Futsal 3 

12 grudnia 2017 roku do turnieju dziewcząt przystąpiły reprezentacje piłkarskie: I Liceum Ogólnokształcącego w Oławie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół z Jelcza Laskowic oraz Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych Nr 2 w Oławie. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, a większość zespołów zaprezentowała podobne umiejętności. Rezultaty uzyskane przez dziewczęta w poszczególnych meczach przedstawiają się następujące: CKZiU Oława – ZS Jelcz-Laskowice 5:1; ZSP2 Oława – LO Oława 0:0; LO Oława – CKZiU Oława 2:1; ZSP2 Oława – ZS Jelcz-Laskowice 4:0; LO Oława – ZS Jelcz-Laskowice 11:0; CKZiU Oława – ZSP2 Oława 1:0. Turniej wygrała reprezentacja dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego zdobywając 7 pkt. 13:1 Drugie zajęło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Oława 6 pkt. 6:3 Trzecie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Oława 4 pkt. 4:1, a czwarte Zespół Szkół Jelcz-Laskowice 0 pkt. 0:20.

Tym razem nasze reprezentantki prowadzone przez Urszulę Berezeowską zajęły trzecie miejsce. Jednak trzeba zaznaczyć, że poziom gry jaki zaprezentowały poszczególne reprezentacje był bardzo wyrównany. Warto zauważyć, że nasze reprezentantki straciły w tym turnieju tylko jedną bramkę w przegranym meczu z reprezentacją CKZiU. Tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt wywalczyła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Oławie. Z kronikarskiego obowiązku warto podać, że reprezentacja dziewcząt z ZSP Nr 2 w Oławie zagrała w następującym składzie: Natalia Styczyńska, Martyna Chmieluk, Anna Pietluch, Aneta Kozina, Natalia Szura, Natalia Stachów, Karolina Szwabowicz, paulina Wierzyk, Skrypchuk Viktoria i Justyna Stal.

Dwa dni później 14 grudnia 2017 roku do rywalizacji o Mistrzostwo Powiatu Oławskiego w Halowej Pice Nożnej przystąpili piłkarze nożni reprezentujący: I Liceum Ogólnokształcącego w Oławie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół z Jelcza Laskowic oraz Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych Nr 2 w Oławie Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, ale momentami rywalizacja była niezwykle twarda. Nie zabrakło ciekawych i efektownych akcji i bramek. Turniej wygrała reprezentacja Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie grająca w składzie: Karol Kraś, Krzysztof Waliś, Adrian Regec, Michał Żurawski, Karol Grabowski, Kamil Pawlikowski, Damian Makowski, Adrian Gelles, Mariusz Zapotoczny i Konrad Kuś. Opiekunem drużyny był Bogdan Maciej Olejnik. Reprezentanci tej szkoły zdobyli komplet punktów strzelili 12 bramek nie tracąc przy tym ani jednej bramki. W poszczególnych meczach uzyskano następujące rezultaty: LO Oława – ZSP2 Oława 0:3 ZS Jelcz-Laskowice – CKZiU Oława 1:3 ZS Jelcz-Laskowice – ZSP2 Oława 0:8 CKZiU Oława – LO Oława 2:2 CKZiU Oława – ZSP2 Oława 0:1 ZS Jelcz-Laskowice – LO Oława 1:1.

Tabela wyników

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Oława 9 pkt. 12:0

2. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Oława 4 pkt. 5:4

3. Liceum Ogólnokształcące nr I Oława 2 pkt. 3:6

4. Zespół Szkół Jelcz-Laskowice 1 pkt. 2:12

Nasi reprezentanci podczas turnieju zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Zdobyli nie tylko komplet punktów, ale także największą ilość bramek. Reprezentacja ZSP Nr 2 w Oławie jako jedyna drużyna biorąca udział w turnieju nie straciła ani jednej bramki. To przede wszystkim zasługa naszego bramkarza Kamila Pawlikowskiego, a także dobrze współdziałających i współpracujących z nim zawodników obrony. Jednak mecze wygrywa się przede wszystkim poprzez zdobywanie bramek w tym zakresie także dominowali nasi reprezentanci, którzy strzelili swoim rywalom 12 bramek. Podziękowania i wielkie brawa za osiągnięcie takiego wyniku należą się całej drużynie, która nie tylko wywalczyła Mistrzostwo Powiatu Oławskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców lecz także awansowała do dalszej fazy Licealiady.

Jak będzie w Eliminacjach Międzypowiatowych do Finału Strefy Wrocławskiej Licealiady, przekonamy się już dzisiaj. Trzymajcie mocno kciuki.

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information