^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

LICEALIADA 2017/18 KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW

 DSC0107

FOTO Krzysztof Trybulski

NASI KOSZYKARZE WYGRALI

W MISTRZOWSKIM STYLU

We czwartek 30 listopada br. w hali sportowej Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oławskiego w Koszykówce Chłopców – Licealiada 2017/18. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół średnich z terenu powiatu oławskiego. Jeśli chcesz zobaczyć relację Oławskiej Telewizji Kablowej z tego turnieju otwórz ten link http://www.otvk.pl/video-818.html#desc  i przesuń suwakna 23 minutę  

Ceremonii  otwarcia tegorocznej koszykarskiej Licealiady, dokonała Pani Dyrektor ZSP Nr 2 w Oławie Jadwiga Braniewska oraz Sekretarz Powiatowego SZS w Oławie Jacek Bereżnicki. Podczas otwarcia miała miejsce miła uroczystość - było nią pożegnanie  dotychczasowych reprezentantów ZSP Nr 2 w Oławie: Pawła Furmańskiego, Bartłomieja Kiwacza, Szymona Sobczaka i Oskara Zakonka. To właśnie wspomniani uczniowie przez ostatnie cztery lata - z sukcesami - reprezentowali Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie oraz Powiat Oławski na koszykarskich zawodach organizowanych przez Powiatowy i Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy. Reprezentacyjnym seniorom osobiście podziękowali: Pani Dyrektor Jadwiga Braniewska oraz Maciej Olejnik nauczyciel i trener szkolnej reprezentacji. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody ufundowane przez oławskie Starostwo Powiatowe. Oprócz tego podczas ceremonii otwarcia zaprezentowano, także okolicznościowy baner, który upamiętnia zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej ubiegłorocznej Licealiady przez ZSP Nr 2 w Oławie.  Baner o wymiarach 4 m x 2,5 m nieodpłatnie wykonała Firma WENA.

 

Turniej rozpoczął mecz pomiędzy reprezentacją oławskiego Liceum Ogólnokształcącego, a reprezentacją ZSP Nr 2 w Oławie, która zagrała w następującym składzie: Dankan May – kapitan reprezentacji, Szymon Sobczak, Paweł Furmański, Oskar Zakonek, Cyprian Galej, Bartłomiej Kiwacz, Oskar Raczkowski, Michał Pawlicki, Bogusław Modrzewski, Kacper Dąbrowski. Opiekunem i trenerem reprezentacji ZSP Nr 2 w Oławie był Bogdan Maciej Olejnik

 

Od samego początku mecz toczył się przy głośnym dopingu szkolnych kibiców. Ich doping na pewno pomagał reprezentacji w prowadzeniu coraz lepszej gry. Już po kilku minutach nasza reprezentacja uzyskała nad rywalami przewagę punktową. To pozwoliło na uspokojenie gry, a także wprowadzanie zagrań ćwiczonych podczas treningów.  Swój pierwszy turniejowy mecz reprezentacja ZSP2 Oława wygrała z oławskim LO -  58:9. W kolejnych spotkaniach turnieju uzyskano następujące rezultaty: ZS Jelcz-Laskowice – CKZiU Oława 13:23; CKZiU Oława – ZSP2 Oława 14:36; ZS Jelcz-Laskowice – LO Oława 30:20; ZS Jelcz-Laskowice – ZSP2 Oława 23:54; CKZiU Oława – LO Oława 23:13

 

1 miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Oława - 6 pkt. 148:46

 

2 miejsce - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Oława - 4 pkt. 60:62

 

3 miejsce - Zespół Szkół Jelcz-Laskowice  - 2 pkt. 66:97

 

$14         miejsce - Liceum Ogólnokształcące nr I Oława - 0 pkt. 42:111

 

 • Reprezentacja ZSP nr 2 w trzech meczach (czas gry 2x12 minut) zdobyła 148 punktów, tracąc tylko 36. To dobry wynik, ale mógł być on znacznie lepszy, gdyby udało się jeszcze bardziej poprawić skuteczność.

 

Komentując grę reprezentacji ZSP Nr 2 w Oławie Maciej Olejnik powiedział: - „Jestem bardzo zadowolony z gry wszystkich reprezentantów ZSP Nr 2 w Oławie. Rezultaty uzyskane w poszczególnych meczach również bardzo mnie cieszą. Zawodnicy muszą jednak wiedzieć i pamiętać o tym, że odniesiony sukces nie upoważnia ich nawet do najmniejszych oznak triumfalizmu. Owszem powinni się cieszyć ze swoich udanych zagrań i świetnie rozgrywanych akcji pod koszem rywali oraz tego że ich treningowa praca przynosi efekty. Jednak przede wszystkim obowiązuje ich szacunek do rywali oraz konieczność ciągłego podnoszenia swoich umiejętności technicznych i taktycznych. To dzięki pracy i uzdolnionym zawodnikom w ostatnich latach trzykrotne zdobyliśmy brązowy medal w finałach strefy wrocławskiej Licealiady, a od wielu lat skutecznie bronimy mistrzostwa powiatu w koszykówce. Raz jeszcze dziękuję wszystkim zawodnikom za ich grę i postawę na boisku. Jestem z nich bardzo dumny, a praca z nimi to dla mnie prawdziwy zaszczyt.  Cieszył mnie także bardzo symboliczny gest, jaki wobec młodszych kolegów wykonali zawodnicy kończący grę w reprezentacji: Szymon Sobczak, Oskar Zakonek, Paweł Furmański i Bartłomiej Kiwacz. To właśnie  oni  w ostatnim meczu turnieju symbolicznie zeszli z boiska ustępując miejsca swoim następcom. Skoro już mowa o następcach, to warto zauważyć i podkreślić bardzo dobry występ Kacpra Dąbrowskiego oraz Bogusława Modrzewskiego, którzy debiutowali w reprezentacji. Bardzo żałuję, że wraz z nimi w turnieju nie mogli zagrać: Karol Suchecki i Przemysław Wałcerz. Pierwszy nie mógł zadebiutować, gdyż w dniu turnieju miał próbny egzamin zawodowy, a drugi dwa dni wcześniej skręcił nogę. Ale wszystko przed nimi. Korzystając z okazji dziękuję Pani Dyrektor Jadwidze Braniewskiej za stworzenie naszej reprezentacji optymalnych warunków do pracy i organizacji Licealiady. Dziękuję Gazecie Powiatowej i Oławskiej Telewizji Kablowej za patronat medialny oraz relacje z turnieju. Dzięki nim promowana jest nie tylko koszykówka, lecz także uzdolniona młodzież, która w tego typu turniejach ma szansę zaprezentować swoje koszykarskie umiejętności szerszej grupie kibiców. Szczególne podziękowania w imieniu swoim i zawodników przekazuję Panu Tomaszowi Jurczakowi Prezesowi Firmy Wena, a za jego pośrednictwem wszystkim pracownikom tej firmy za pomoc i wielkie serce okazane naszej reprezentacji. Na koniec tradycyjne dziękuję w imieniu swoim i drużyny kibicom za ich gorący doping. Kibice byli tak samo głośni jak w latach poprzednich jednak z roku na rok są oni coraz bardziej kulturalni i świadomi tego to co dzieje się na boisku. Doceniają grę zawodników, a brawami nagradzają nie tylko udane zagrania swojej drużyny, lecz także rywali. Taka postawa bardzo cieszy i jest efektem pracy wychowawczej.”

 

Kolejnym etapem Licealiady w koszykówce będą eliminacje międzypowiatowe, które nasi reprezentanci bardzo chcieliby rozegrać we własnej  hali sportowej. Kilka lat temu turniej tej rangi był już organizowany w naszej szkole. Również i tym razem Pani Dyrektor Jadwiga Braniewska wyraziła zgodę na podjęcie działań, których efektem byłoby przyznanie organizacji wspomnianych zawodów w ZSP Nr 2 w Oławie. Trzymajmy kciuki żeby tak było. J

 

 

 

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information