^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

LICEALIADA 2017/18

przelaje2

Od września br. trwają sportowe zmagania reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oławskiego - LICEALIADA 2017/2018. Do tej pory rozegrano zawody w sztafetowych biegach przełajowych oraz piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. 

START NA PIĄTKĘ Z PLUSEM ! 

przelaje11

28 września 2017 roku młodzież szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w przełajowych biegach sztafetowych. Popularne „przełaje” zainaugurowały tegoroczną Licealiadę. Od tej chwili do czerwca 2018 roku młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oławskiego, będzie reprezentowała swoje szkoły w następujących dyscyplinach sportowych: piłce siatkowej, koszykówce, halowej piłce nożnej, piłce ręcznej, tenisie stołowym, lekkoatletyce czy szachach.

Warto przypomnieć,  że w poprzednim roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnch Nr 2 w Oławie wygrał klasyfikację generalną Licealiady, a nasi reprezentanci uczestniczyli także w eliminacjach i finałach międzypowiatowych oraz strefowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w następujących dyscyplinach: piłce siatkowej chłopców, piłce ręcznej chłopców, halowej piłce nożnej dziewcząt, a także koszykówce dziewcząt i chłopców. Nasi koszykarze w poprzednim roku szkolnym po raz trzeci zdobyli brązowy medal w finale strefy wrocławskiej Licealiady. Jednak to już historia. Obecne trwają zmagania sportowe w ramach tegorocznej Licealiady, którą reprezentanci ZSP Nr 2 w Oławie rozpoczęli na piątkę z plusem.

Miejscem rozgrywania sztafet przełajowych dziewcząt i chłopców, był tradycyjnie oławski park miejski. Na wspomnianych zawodach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie w kategorii dziewcząt reprezentowały: Martyna Chmieluk, Natalia Szura, Natalia Stachów, Natalia Deszczka, Lena Żygadło, Weronika Basińska, Marta Polanowska, Anna Rzeczewska, Klaudia Włos i Klaudia Szumna. Zawodniczkami rezerwami były Natalia Pawelec i Sandra  Wojciechowska, a opiekunem drużyny była Małgorzata Zemankiewicz. Dziewczęta z ZSP Nr 2 w Oławie zaprezentowały dobrą formę i zdobyły Wcemistrzostwo Powiatu Oławskiego. Pierwsze zaś na mecie zameldowały się dziewczęta  z LO nr I w Oławie, a trzecie reprezentantki z CKZiU w Oławie.

Jeszcze lepiej na wspomnianych zawodach zaprezentowali się nasi uczniowie. Sztafeta chłopców prowadzona przez Przemysława Jagłę w pięknym stylu wygrała „przełaje” i zdobyła tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego. Z kronikarskiego obowiązku warto podać, że nasza drużyna pobiegła w następującym składzie: Marek Chowaniak, Damian Makowski, Andrzej Pajda, Karol Kraś, Michał Kowalski, Maciej Szeląg, Jakub Gęsior, Kamil Figas, Michał Rzemykowski i Dominik Domański. Zawodnikami rezerwowymi byli między innymi: Marcin Stecyk i Michał Żurawski. Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców przedstawiała się następująco: pierwsze miejsce ZSP nr 2 w Oławie, drugie LO nr I Oława, trzecie ZS Jelcz-Laskowice, a czwarte CKZiU Oława. O tym jak przebiegała rywalizacja na trasie biegów przełajowych możecie się przekonać oglądając relację filmową dołączoną do tego artykułu.

Kolejnymi zawodami rozgrywanymi w ramach tegorocznej Licealiady były turnieje w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W pierwszych zawodach, które odbyły się 24 października br. zagrały dziewczęta. Nasze reprezentantki wystąpiły w składzie:Klaudia Małek, Martyna Piotrowska, Daria Dulewicz, Aneta Kozina, Natalia Stachów, Iza Krawczyk, Kasia Raginia, Natalia Szura, Wiktoria Szutran, a opiekunką drużyny była Małgorzata Zemankiewicz. Po bardzo wyrównanym turnieju trzy pierwsze drużyny zdobyły po pięć punktów, więc o ich kolejności na podium decydowały wygrane sety. To właśnie sety zadecydowały o tym, że nasze siatkarki zajęły 2 miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że we wspomnianym turnieju reprezentantki ZSP Nr 2 w Oławie po raz pierwszy w historii Licealiady wygrały ze swoimi koleżankami z oławskiego LO.

Dwa dni później 26 października br. do gry przystąpili siatkarze. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Gurkowski, Konrad Kozina, Mateusz Błyszczyk, Konrad Paliński, Krzysztof Waliś, Mateusz Pakuła, Kacper Wołoszyn, Adam Rasiewicz, Adrian Pasierbowicz, Kacper Pasierbowicz, Dawid Wnuk i Piotr Leśkiewicz, a opiekunem drużyny był Przemysław Jagła. Chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów świętowali zdobycie tytułu Mistrza Powiatu Oławskiego.

Podsumowując występ swoich podopiecznych Przemysław Jagła powiedział między innymi że: - „Wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo dobre umiejętności. Momentami jednak nie było łatwo, ale najważniejsze jest to, że wówczas chłopcy potrafili uporządkować grę oraz utrzymać przewagę punktową i wygrać swoje kolejne mecze.”

Dzięki wspomnianym sukcesom Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie z 14 punktami prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej Licealiady. Jest to jednak prowadzenie bardzo nieznaczne - zaledwie jednopunktowe, bowiem drugie miejsce z 13 punktami zajmuje oławskie LO, a trzecie jest CKZiU z 8 punktami.

Tabela klasyfikacji generalnej Licealiady pokazuje, że tegoroczna Licealiada będzie bardzo wyrównana i liczyć się w niej będzie każdy punkt i każde zwycięstwo, dlatego bardzo ważne będą wszystkie rezultaty uzyskane przez reprezentantów ZSP Nr 2 w Oławie. Pozostaje zatem życzyć im powodzenia oraz trzymać za nich kiuki.

mol

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information