LICEALIADA 2017/18

przelaje2

Od września br. trwają sportowe zmagania reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oławskiego - LICEALIADA 2017/2018. Do tej pory rozegrano zawody w sztafetowych biegach przełajowych oraz piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

START NA PIĄTKĘ Z PLUSEM !

przelaje11

28 września 2017 roku młodzież szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w przełajowych biegach sztafetowych. Popularne „przełaje” zainaugurowały tegoroczną Licealiadę. Od tej chwili do czerwca 2018 roku młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu oławskiego, będzie reprezentowała swoje szkoły w następujących dyscyplinach sportowych: piłce siatkowej, koszykówce, halowej piłce nożnej, piłce ręcznej, tenisie stołowym, lekkoatletyce czy szachach.

Warto przypomnieć,  że w poprzednim roku szkolnym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnch Nr 2 w Oławie wygrał klasyfikację generalną Licealiady, a nasi reprezentanci uczestniczyli także w eliminacjach i finałach międzypowiatowych oraz strefowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w następujących dyscyplinach: piłce siatkowej chłopców, piłce ręcznej chłopców, halowej piłce nożnej dziewcząt, a także koszykówce dziewcząt i chłopców. Nasi koszykarze w poprzednim roku szkolnym po raz trzeci zdobyli brązowy medal w finale strefy wrocławskiej Licealiady. Jednak to już historia. Obecne trwają zmagania sportowe w ramach tegorocznej Licealiady, którą reprezentanci ZSP Nr 2 w Oławie rozpoczęli na piątkę z plusem.

Miejscem rozgrywania sztafet przełajowych dziewcząt i chłopców, był tradycyjnie oławski park miejski. Na wspomnianych zawodach Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie w kategorii dziewcząt reprezentowały: Martyna Chmieluk, Natalia Szura, Natalia Stachów, Natalia Deszczka, Lena Żygadło, Weronika Basińska, Marta Polanowska, Anna Rzeczewska, Klaudia Włos i Klaudia Szumna. Zawodniczkami rezerwami były Natalia Pawelec i Sandra  Wojciechowska, a opiekunem drużyny była Małgorzata Zemankiewicz. Dziewczęta z ZSP Nr 2 w Oławie zaprezentowały dobrą formę i zdobyły Wcemistrzostwo Powiatu Oławskiego. Pierwsze zaś na mecie zameldowały się dziewczęta  z LO nr I w Oławie, a trzecie reprezentantki z CKZiU w Oławie.

Jeszcze lepiej na wspomnianych zawodach zaprezentowali się nasi uczniowie. Sztafeta chłopców prowadzona przez Przemysława Jagłę w pięknym stylu wygrała „przełaje” i zdobyła tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego. Z kronikarskiego obowiązku warto podać, że nasza drużyna pobiegła w następującym składzie: Marek Chowaniak, Damian Makowski, Andrzej Pajda, Karol Kraś, Michał Kowalski, Maciej Szeląg, Jakub Gęsior, Kamil Figas, Michał Rzemykowski i Dominik Domański. Zawodnikami rezerwowymi byli między innymi: Marcin Stecyk i Michał Żurawski. Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców przedstawiała się następująco: pierwsze miejsce ZSP nr 2 w Oławie, drugie LO nr I Oława, trzecie ZS Jelcz-Laskowice, a czwarte CKZiU Oława. O tym jak przebiegała rywalizacja na trasie biegów przełajowych możecie się przekonać oglądając relację filmową dołączoną do tego artykułu.

Kolejnymi zawodami rozgrywanymi w ramach tegorocznej Licealiady były turnieje w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W pierwszych zawodach, które odbyły się 24 października br. zagrały dziewczęta. Nasze reprezentantki wystąpiły w składzie:Klaudia Małek, Martyna Piotrowska, Daria Dulewicz, Aneta Kozina, Natalia Stachów, Iza Krawczyk, Kasia Raginia, Natalia Szura, Wiktoria Szutran, a opiekunką drużyny była Małgorzata Zemankiewicz. Po bardzo wyrównanym turnieju trzy pierwsze drużyny zdobyły po pięć punktów, więc o ich kolejności na podium decydowały wygrane sety. To właśnie sety zadecydowały o tym, że nasze siatkarki zajęły 2 miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że we wspomnianym turnieju reprezentantki ZSP Nr 2 w Oławie po raz pierwszy w historii Licealiady wygrały ze swoimi koleżankami z oławskiego LO.

Dwa dni później 26 października br. do gry przystąpili siatkarze. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Gurkowski, Konrad Kozina, Mateusz Błyszczyk, Konrad Paliński, Krzysztof Waliś, Mateusz Pakuła, Kacper Wołoszyn, Adam Rasiewicz, Adrian Pasierbowicz, Kacper Pasierbowicz, Dawid Wnuk i Piotr Leśkiewicz, a opiekunem drużyny był Przemysław Jagła. Chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze i z kompletem punktów świętowali zdobycie tytułu Mistrza Powiatu Oławskiego.

Podsumowując występ swoich podopiecznych Przemysław Jagła powiedział między innymi że: - „Wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo dobre umiejętności. Momentami jednak nie było łatwo, ale najważniejsze jest to, że wówczas chłopcy potrafili uporządkować grę oraz utrzymać przewagę punktową i wygrać swoje kolejne mecze.”

Dzięki wspomnianym sukcesom Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie z 14 punktami prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej Licealiady. Jest to jednak prowadzenie bardzo nieznaczne - zaledwie jednopunktowe, bowiem drugie miejsce z 13 punktami zajmuje oławskie LO, a trzecie jest CKZiU z 8 punktami.

Tabela klasyfikacji generalnej Licealiady pokazuje, że tegoroczna Licealiada będzie bardzo wyrównana i liczyć się w niej będzie każdy punkt i każde zwycięstwo, dlatego bardzo ważne będą wszystkie rezultaty uzyskane przez reprezentantów ZSP Nr 2 w Oławie. Pozostaje zatem życzyć im powodzenia oraz trzymać za nich kiuki.

mol