WE ARE THE CHAMPIONS !

1a

9 czerwca 2017 roku w sali obrad Rady Powiatu odbyło się uroczyste zakończenie Licealiady. W tym roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odniósł wielki sukces sportowy -  pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej !

ZWYCIĘSTWO W KLASYFIKACJI GENERALNEJ LICEALIADY 2016/17

WIELKIM SUKCESEM SPORTOWYM UCZNIÓW ZSP Nr 2 W OŁAWIE

2

2a

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Licealiady to ogromny sukces. W całej historii Licealiady rozgrywanej w powiecie oławskim Zespół Szkół Ponadgimnazjalny Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie wygrał ją pięciokrotnie. Było to w roku szkolnym: 2000/01, 2005/06, 2006/07, 2010/11 i 2016/17. Najwięcej zwycięstw w klasyfikacji generalnej Licealiady ma na swoim koncie Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Dlatego tegoroczny sukces  - będący wynikiem zaangażowania uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły – tak bardzo nas cieszy.

Na początku tegorocznej Licealiady nic jednak nie zapowiadało tego, że ZSP Nr 2 w Oławie zdobędzie pierwsze miejsce, w pierwszych zawodach międzyszkolnych bowiem ponieśliśmy znaczącą porażkę. Obie reprezentacje (dziewcząt i chłopców) zajęły w biegach przełajowych ostatnie miejsca, ale w kolejnych startach i kolejnych dyscyplinach było już znacznie lepiej.

3

4

5

6

Nasze siatkarki prowadzone przez Małgorzatę Zemankiewicz zajęły II miejsce, a siatkarze przygotowywani przez Urszulę Berezowską zdobyli Mistrzostwo Powiatu Oławskiego. W następnej fazie rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Licealiada 2016/17 odbyły się mistrzostwa w koszykówce. W  tej dyscyplinie obie nasze reprezentacje zdobyły koszykarskie Mistrzostwo Powiatu Oławskiego. Z kronikarskiego obowiązku należy podać, że wówczas drużynę dziewcząt prowadziła Urszula Berezowska, a drużynę chłopców przygotowywał Bogdan Maciej Olejnik. Następne cenne punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej Licealiady wywalczyły dla naszej szkoły reprezentacje występujące w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Dziewczęta prowadzone przez Danutę Tchórzewską zdobyły Mistrzostwo Powiatu Oławskiego w Halowej Piłce Nożnej, a chłopcy prowadzeni przez Macieja Olejnika zostali wicemistrzami. Kolejnym sukcesem  sportowym odniesionym w Licealiadzie była wygrana naszych szachistów prowadzonych przez Danutę Tchórzewską. To właśnie szachiści z ZSP Nr 2 w Oławie dokonali historycznego wyczynu, po raz pierwszy w dotychczasowych startach w Licealiadzie zostali bowiem Mistrzami Powiatu Oławskiego. Dotąd triumfatorami turniejów szachowych zostawali zawsze reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Po tym zwycięstwie złapaliśmy chwilową „zadyszkę”. W turnieju tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców nasze reprezentacje zajęły  III miejsce. Jednak w kolejnych zawodach nasze reprezentacje stawały na najwyższych stopniach podium. Piłkarze ręczni wywalczyli Mistrzostwo Powiatu Oławskiego, a piłkarki ręczne zostały wicemistrzami. Obie drużyny do udziału w Licealiadzie przygotowywała Danuta Tchórzewska. Bardzo istotny dla końcowej kolejności w klasyfikacji generalnej był start naszych lekkoatletów. Drużyna chłopców prowadzona przez Urszulę Berezowską i drużyna dziewcząt prowadzona przez Małgorzatę Zemankiewicz wytrzymały nie tylko ciężar odpowiedzialności za dobry wynik, ale sprawiły wszystkim ogromną niespodziankę i radość, wygrywając lekkoatletyczną Licealiadę. Zwycięstwo lekkoatletów zagwarantowało Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak do rozegrania pozostał jeszcze turniej piłki nożnej chłopców o Mistrzostwo Powiatu. Co prawda na klasyfikację końcową nie miał on żadnego wpływu, jednak piłkarze potraktowali go bardzo poważnie, gdyż nie chcieli wypaść gorzej niż ich koledzy grający w innych reprezentacjach ZSP nr 2 w Oławie. Po bardzo dobrej grze w turnieju  i zdobyciu przez reprezentację ZSP Nr 2 w Oławie Mistrzostwa Powiatu Oławskiego w Piłce Nożnej piłkarze prowadzeni przez Bogdana Macieja Olejnika przypieczętowali zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

7

8

9

10

Taki sukces nie przychodzi łatwo i nie zdarza się często,  dlatego bardzo, bardzo cieszy. Był on  możliwy dzięki postawie naszych reprezentantów, ich zdolnościom i umiejętnościom. Za to wszystko należą się im WIELKIE PODZIĘKOWANIA. Słowa wdzięczności należy także przekazać Pani Dyrektor Jadwidze Braniewskiej za wsparcie i pomoc okazywaną naszym reprezentacjom oraz ich opiekunom w czasie trwania Licealiady.

11

12

13

14

15

Warto wspomnieć, że oprócz występów i sukcesów naszych drużyn w Licealiadzie na poziomie Powiatu Oławskiego nasze reprezentacje odnosiły również dobre wyniki na poziomie rozgrywek międzypowiatowych i strefowych. Oto ich wykaz.

$11.       Licealiada w Piłce Siatkowej  Chłopców

etap miedzy powiatowy (3 miejsce w Finale Międzypowiatowym)

$12.       Licealiada w Koszykówce Dziewcząt

etap międzypowiatowy ( 1 m. w eliminacjach i awans do finału międzypowiatowego)