^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

WE ARE THE CHAMPIONS !

1a

9 czerwca 2017 roku w sali obrad Rady Powiatu odbyło się uroczyste zakończenie Licealiady. W tym roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odniósł wielki sukces sportowy -  pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej !

ZWYCIĘSTWO W KLASYFIKACJI GENERALNEJ LICEALIADY 2016/17

WIELKIM SUKCESEM SPORTOWYM UCZNIÓW ZSP Nr 2 W OŁAWIE  

2

2a

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Licealiady to ogromny sukces. W całej historii Licealiady rozgrywanej w powiecie oławskim Zespół Szkół Ponadgimnazjalny Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie wygrał ją pięciokrotnie. Było to w roku szkolnym: 2000/01, 2005/06, 2006/07, 2010/11 i 2016/17. Najwięcej zwycięstw w klasyfikacji generalnej Licealiady ma na swoim koncie Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Dlatego tegoroczny sukces  - będący wynikiem zaangażowania uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły – tak bardzo nas cieszy.

Na początku tegorocznej Licealiady nic jednak nie zapowiadało tego, że ZSP Nr 2 w Oławie zdobędzie pierwsze miejsce, w pierwszych zawodach międzyszkolnych bowiem ponieśliśmy znaczącą porażkę. Obie reprezentacje (dziewcząt i chłopców) zajęły w biegach przełajowych ostatnie miejsca, ale w kolejnych startach i kolejnych dyscyplinach było już znacznie lepiej.

3

4

5

6

Nasze siatkarki prowadzone przez Małgorzatę Zemankiewicz zajęły II miejsce, a siatkarze przygotowywani przez Urszulę Berezowską zdobyli Mistrzostwo Powiatu Oławskiego. W następnej fazie rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej - Licealiada 2016/17 odbyły się mistrzostwa w koszykówce. W  tej dyscyplinie obie nasze reprezentacje zdobyły koszykarskie Mistrzostwo Powiatu Oławskiego. Z kronikarskiego obowiązku należy podać, że wówczas drużynę dziewcząt prowadziła Urszula Berezowska, a drużynę chłopców przygotowywał Bogdan Maciej Olejnik. Następne cenne punkty zaliczane do klasyfikacji generalnej Licealiady wywalczyły dla naszej szkoły reprezentacje występujące w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Dziewczęta prowadzone przez Danutę Tchórzewską zdobyły Mistrzostwo Powiatu Oławskiego w Halowej Piłce Nożnej, a chłopcy prowadzeni przez Macieja Olejnika zostali wicemistrzami. Kolejnym sukcesem  sportowym odniesionym w Licealiadzie była wygrana naszych szachistów prowadzonych przez Danutę Tchórzewską. To właśnie szachiści z ZSP Nr 2 w Oławie dokonali historycznego wyczynu, po raz pierwszy w dotychczasowych startach w Licealiadzie zostali bowiem Mistrzami Powiatu Oławskiego. Dotąd triumfatorami turniejów szachowych zostawali zawsze reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Oławie. Po tym zwycięstwie złapaliśmy chwilową „zadyszkę”. W turnieju tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców nasze reprezentacje zajęły  III miejsce. Jednak w kolejnych zawodach nasze reprezentacje stawały na najwyższych stopniach podium. Piłkarze ręczni wywalczyli Mistrzostwo Powiatu Oławskiego, a piłkarki ręczne zostały wicemistrzami. Obie drużyny do udziału w Licealiadzie przygotowywała Danuta Tchórzewska. Bardzo istotny dla końcowej kolejności w klasyfikacji generalnej był start naszych lekkoatletów. Drużyna chłopców prowadzona przez Urszulę Berezowską i drużyna dziewcząt prowadzona przez Małgorzatę Zemankiewicz wytrzymały nie tylko ciężar odpowiedzialności za dobry wynik, ale sprawiły wszystkim ogromną niespodziankę i radość, wygrywając lekkoatletyczną Licealiadę. Zwycięstwo lekkoatletów zagwarantowało Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak do rozegrania pozostał jeszcze turniej piłki nożnej chłopców o Mistrzostwo Powiatu. Co prawda na klasyfikację końcową nie miał on żadnego wpływu, jednak piłkarze potraktowali go bardzo poważnie, gdyż nie chcieli wypaść gorzej niż ich koledzy grający w innych reprezentacjach ZSP nr 2 w Oławie. Po bardzo dobrej grze w turnieju  i zdobyciu przez reprezentację ZSP Nr 2 w Oławie Mistrzostwa Powiatu Oławskiego w Piłce Nożnej piłkarze prowadzeni przez Bogdana Macieja Olejnika przypieczętowali zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

7

8

9

10

Taki sukces nie przychodzi łatwo i nie zdarza się często,  dlatego bardzo, bardzo cieszy. Był on  możliwy dzięki postawie naszych reprezentantów, ich zdolnościom i umiejętnościom. Za to wszystko należą się im WIELKIE PODZIĘKOWANIA. Słowa wdzięczności należy także przekazać Pani Dyrektor Jadwidze Braniewskiej za wsparcie i pomoc okazywaną naszym reprezentacjom oraz ich opiekunom w czasie trwania Licealiady.

11

12

13

14

15

Warto wspomnieć, że oprócz występów i sukcesów naszych drużyn w Licealiadzie na poziomie Powiatu Oławskiego nasze reprezentacje odnosiły również dobre wyniki na poziomie rozgrywek międzypowiatowych i strefowych. Oto ich wykaz.

$11.       Licealiada w Piłce Siatkowej  Chłopców 

       etap miedzy powiatowy (3 miejsce w Finale Międzypowiatowym)

       Urszula Berezowska

$12.       Licealiada w Koszykówce Dziewcząt

       etap międzypowiatowy ( 1 m. w eliminacjach i awans do finału międzypowiatowego)

       Urszula Berezowska

$13.       Licealiada w Koszykówce Chłopców

etap międzypowiatowy ( 1 m. w eliminacjach i awans do finału międzypowiatowego)

Bogdan Maciej Olejnik

$14.       Licealiada w Koszykówce Chłopców

Finał Międzypowiatowy (2 miejsce w finale międzypowiatowym)

Urszula Berezowska

$15.       Licealiada w Koszykówce chłopców

Finał Strefy Wrocławskiej Licealiady  (3 miejsce – brązowy medal)

Bogdan Maciej Olejnik

$16.       Licealiada w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

etap międzypowiatowy (3 miejsce w Eliminacjach Międzypowiatowych)

Danuta Tchórzewska

$17.       Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców

etap międzypowiatowe (2 w Eliminacjach Międzypowiatowych) 

Danuta Tchórzewska

$18.       Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców

etap międzypowiatowy (4 miejsce w Finale Międzypowiatowym)

Danuta Tchórzewska

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information