^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

ZSP NR 2 W OŁAWIE MISTRZEM POWIATU OŁAWSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ

1

1 czerwca 2017 na oławskim stadionie rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Oławskiego w Piłce Nożnej Chłopców – LICEALIADA 2016/17. W turnieju wzięły udział reprezentacje następujących szkół: Liceum Ogólnokształcącego w Oławie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół w Jelczu Laskowicach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie.

2 1

Tegoroczny turniej był bardzo wyrównany. W pierwszym meczu nasza reprezentacja zagrała z reprezentacją ZS z Jelcza-Laskowic. Od początku meczu nasi zawodnicy narzucili przeciwnikowi swój styl gry. Precyzyjna i szybka gra, a także długie podania oraz dośrodkowa pozwalały napastnikom na znalezienie dogodnych pozycji do oddania strzałów na bramkę przeciwnika. Na efekty takiego stylu gry nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie padła pierwsza bramka dla naszej drużyny. Następne gole dla naszego zespołu zdobyli Krzysztof Waliś i Artur Regec. W drugim meczu reprezentanci ZSP nr 2 w Oławie spotkali się z drużyną CKZiU. Tym razem przeciwnik był bardziej wymagający jednak bardzo dobra gra naszych obrońców, a przede wszystkim postawa Kamila Pawlikowskiego - bramkarza naszego zespołu, pozwoliła zachować naszej drużynie czyste konto bramkowe. W tym meczu po raz kolejny wygrana była efektem dobrej gry naszych pomocników i obrońców. Pomocnicy wykonując wiele prostopadłych podań stwarzali sytuacje, które zagrażały bramce przeciwnika. To właśnie dzięki takim podaniom Karol Kraś dwukrotnie zdobył gola. W ostatnim meczu przeciwnikami naszych piłkarzy byli zawodnicy reprezentujący oławskie LO. Był to nasz trzeci mecz i powoli drużyna traciła dynamikę gry, gdyż turniej odbywał się w upalny dzień. Dodatkowym czynnikiem powodującym zachowawczy styl gry była świadomość, że przypadkowa utrata bramki może spowodować przegraną całego meczu, a w konsekwencji stratę pozycji lidera w walce o tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego w Piłce Nożnej. W takich przypadkach ważne jest tzw. boiskowe doświadczenie czyli utrzymywanie się jak najdłużej przy piłce, uważna gra obronna, a także umiejętność gry z kontry. Te atuty były po stronie reprezentacji ZSP Nr 2 w Oławie. Szkoda, że nie udało się wykorzystać kilku sytuacji podbramkowych, ale przeciwnicy też wielokrotnie zagrażali naszej bramce. Mecz z LO może nie był tak widowiskowy jak dwa poprzednie, ale obie drużyny walczyły o pierwsze miejsce i grały bardzo uważnie. Jednak remis okazał się dla nas zwycięski i po pięciu latach tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego w Piłce Nożnej ponownie zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w turnieju piłkarze ZSP Nr 2 w Oławie „przypieczętowali” zwycięstwo szkoły w klasyfikacji generalnej Licealiady, ale o tym już w kolejnym artykule.

3

Komentując występ drużyny Maciej Olejnik powiedział: - „Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę. Turniej wygrała reprezentacja, której każdy z zawodników ofiarował swoje siły, umiejętności oraz zaangażowanie. Przede wszystkim chcę podziękować Maćkowi Sobocie i Kasprowi Morawskiemu za grę w tym turnieju, ale także za reprezentowanie szkoły w poprzednich latach. Oprócz nich w gronie wyróżniających się zawodników znaleźli się: Krzysztof Waliś, który w każdym z trzech spotkań zaprezentował doskonałe przygotowanie motoryczne i techniczne. Oprócz Krzyśka na pochwałę zasługuje Filip Szymański. To on tylko skutecznie interweniował w obronie, ale także kierował nią z perspektywy boiska. Oprócz wspomnianych zawodników na wyróżnienie zasługują Andrzej Pajda, który inicjował bardzo szybkie akcje i świetnie grał ciałem, czy Michał Żurawski prezentujący wyśmienite umiejętności techniczne, dzięki którym wyróżniał się w środku boiska, a także wspierał naszych obrońców. Doskonale zagrał nasz najlepszy strzelec Karol Kraś, a także Kamil Pawlikowski. To dzięki naszemu bramkarzowi nie straciliśmy ani jednego gola, a jego interwencje były zdecydowane i bardzo skuteczne. Jak wspomniałem turnieje wygrywają drużyny, które przecież złożone są nie tylko z zawodników przebywają na boisku, ale także z tych którzy oglądają mecz z ławki rezerwowych. Zawsze boli mnie serce, kiedy trzeba zdecydować o tym, że spośród dwóch zawodników prezentujących podobne umiejętności jeden znajdzie się na boisku, a drugi na ławce rezerwowych. Dlatego podziękowania kieruję również do zawodników rezerwowych. Mam świadomość, że graliście za krótko, ale bez was nie było by tej drużyny i tego sukcesu. Wielkie dzięki. Chciałbym wspomnieć, że drużynie brakowało również dwóch zawodników: kontuzjowanego Adriana Gellesa i Mariusza Zapotocznego, który ze względów losowych nie mógł wziąć udziału w turnieju”.

4

Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że tytuł Mistrza powiatu Oławskiego w Piłce Nożnej w 2017 roku zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie, która wystąpiła w następującym składzie: Kasper Morawski, Maciej Sobota, Krzysztof Waliś, Rafał Waliś, Arkadiusz Regec, Andrzej Pajda, Kamil Zarówny, Karol Kraś, Kamil Pawlikowski (kapitan i bramkarz), Filip Szymański, Karol Grabowski, Dawid Olszówka, Michał Byczek, Michał Żurawski, Maciej Twardowski (bramkarz rezerwowy), a opiekunem drużyny był Bogdan Maciej Olejnik.

5

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information