^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

NASI ZŁOCI LEKKOATLECI !

20170525 105109

W minionym tygodniu prosiliśmy Was o trzymanie kciuków, za nasze lekkoatletyczne reprezentacje. Okazało się, że lekkoatleci nie tylko odczuwali Wasze wsparcie, lecz przede wszystkim dysponowali znakomitą formą, którą zaprezentowali w czasie lekkoatletycznej LICEALIADY.

Klasyfikacja GENERALNA LICEALIADY 1

Nasze reprezentantki oraz nasi reprezentanci - prowadzeni przez Urszulę Berezowską i Małgorzatę Zemankiewicz - wielokrotnie stawali na podium zajmując dwa pierwsze miejsca, a czasem nawet trzy pierwsze miejsca. Nasi lekkoatleci byli na pewno najszybsi, bo w biegach sprinterskich zarówno w kategorii dziewcząt, a także chłopców reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie osiągnęli najlepsze wyniki. Tak było w biegu na 100 metrów oraz sztafetach 4 x 100 metrów, a także biegu na 400 metrów chłopców. Czytelnicy zainteresowani dokładnymi rezultatami uzyskanymi przez lekkoatletów uczestniczących w tegorocznej LICEALIADZIE mogą zapoznać się ze szczegółowymi wynikami analizując tabelę wyników. Oprócz tabeli lekkoatletycznej zamieszczamy także klasyfikację generalną LICEALIADY.

20170525 111512

20170525 111523

bieganie

20170525 114220

Aktualnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie z 38 punktami prowadzi we wspomnianej klasyfikacji. Komentując występ naszej reprezentacji Małgorzata Zemankiewicz i Urszula Berezowska powiedziały między innymi: - „Zawody były bardzo emocjonujące, nasze reprezentantki  wywalczyły dziesięć medali, pięciokrotnie stając  na najwyższym podium (do rozegrania było siedem konkurencji). Reprezentacja chłopców zdobyła dziewięć medali, w tym dwa złote. W  trakcie zawodów pobite zostały cztery rekordy naszej szkoły. Ustanowili je:  Natalia Stachów w skoku w dal z wynikiem 4.31 m., Domański Dominik w biegu na 400 m. – 53.93 s. , który pobił swój własny rekord z ubiegłego roku. Kolejnymi rekordami były wyniki sztafety 4 X 100 dziewcząt (Szura Natalia, Stachów Natalia, Deszczka Natalia, Chmieluk Martyna). Po raz pierwszy w historii szkoły dziewczęta osiągnęła wynik poniżej jednej minuty - 59.08 s. Rekordowo pobiegła także sztafeta 4 X 100 m. chłopców (Gelles Adrian, Kraś Karol, Cielecki  Jarosław, Kowalski Paweł) uzyskując 46.68 s.”.

WP 20170525 002

WP 20170525 007

WP 20170525 011

WP 20170525 020

WP 20170525 021

WP 20170525 025

W ramach LICEALIADY do rozegrania pozostał jeszcze jeden bardzo ważny turniej. Turniej piłki nożnej. Dlatego życząc piłkarzom powodzenia i zapewniając ich o tym, że będziemy mocno za nich trzymać kciuki mamy jednocześnie nadzieję, że piłkarzom uda się odczarować magiczne drugie miejsce, które zajmowali od kilku lat i wreszcie osiągną rezultat jaki w tegorocznej LICEALIADZIE wywalczyli sobie ich koledzy-reprezentanci ZSP Nr 2 w Oławie w piłce siatkowej, koszykówce czy piłce ręcznej. Wszystko zależy od ich postawy na boisku. Z kronikarskiego obowiązku warto dodać, że po raz ostatni Mistrzostwo Powiatu Oławskiego w Piłce Nożnej Chłopców reprezentacja ZSP Nr 2 w Oławie zdobyła w czerwcu 2012 roku.

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information