^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

PODSUMOWANIE KOSZYKARSKIEJ LICEALIADY 2016/2017

drużyna

Tegoroczna Licealiada w koszykówce dziewcząt i chłopców była dla naszych reprezentacji niezwykle udana. Pierwszym sukcesem obu drużyn reprezentujących Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie było zdobycie Mistrzostwa Powiatu Oławskiego w Koszykówce. Następnie męska i żeńska drużyna z sukcesami reprezentowała naszą szkołę i powiat w kolejnych etapach dolnośląskiej licealiady, pewnie przechodząc przez eliminacje międzypowiatowe, awansując do finału międzypowiatowego, a w przypadku koszykarskiej reprezentacji chłopców docierając, aż do Finału Strefy Wrocławskiej Licealiady w Koszykówce w którym zdobyła brązowy medal.

KOSZYKARSKA WATAHA

SPISAŁA SIĘ NA MEDAL

Drużyny dwie Jeśli ktoś z Was chce przypomnieć sobie turniej i raz jeszcze zobaczyć grę o Mistrzostwo Powiatu Oławskiego w Koszykówce wystarczy kliknąć podany link http://www.otvk.pl/video-419.html#desc i przesunąć suwak na 14 minutę i 03 sekundę transmisji. Po turnieju powiatowym się 30 stycznia br. w hali sportowej PZSP 1 w Środzie Śląskiej odbyły się eliminacje międzypowiatowe. Przeciwnikami dziewcząt z ZSP Nr 2 w Oławie we wspomnianym turnieju były koszykarki reprezentujące następujące szkoły: PZSP 1 w Środzie Ślaskiej oraz ZSZ Brzeg Dolny. Natomiast reprezentacja chłopców z ZSP Nr 2 w Oławie w walce o awans finału do międzypowiatowego zmierzyła się z reprezentacjami: PZSP 1 z Środy Śląskiej i ZSZ z Wołowa.

Zawody w kategorii dziewcząt i chłopców był rozgrywany systemem „każdy z każdym”. Organizatorzy chcąc nadać większą rangę rozgrywanym meczom zdecydowali także o tym, że przeprowadzą go na jednym pełnowymiarowym boisku na którym na przemian pojawiały się reprezentacje dziewcząt i chłopców. Nasze reprezentantki w swoim pierwszym meczu pokonały koleżanki reprezentujące PZSP 1 w Środzie Śląskiej 22 : 6. Taki wynik oławianki zapewniły sobie prezentując lepsze – niż przeciwniczki - przygotowanie techniczne i kondycyjne. Ich akcje prawie za każdym razem kończyły się celnymi rzutami dając w efekcie upragnione zwycięstwo. W drugim spotkaniu koszykarki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie prowadziły bardzo wyrównany pojedynek z reprezentantkami z ZSZ z Brzegu Dolnego. Mecz został rozstrzygnięty na korzyść naszych reprezentantek dopiero na 2 minuty przed końcem. Wówczas to „Wilczyce” wykonały trzy akcje, które zakończyły się celnymi rzutami dzięki czemu oławianki „odskoczyły od rywalek i umocniły się prowadzeniu. Pomimo walki i zmasowanego ataku przeciwniczek, naszym zawodniczkom udało się utrzymać punktową różnicę i wygrać swój drugi mecz 24 : 18. Dzięki kolejnemu zwycięstwu oławianki zajęły pierwsze miejsce w eliminacjach i z kompletem punktów pewnie awansowały do fazy finałowej. Reprezentacja dziewcząt prowadzona przez Urszulę Berezowską wystąpiła w następującym składzie: Kinga Kaczmarczyk, Aneta Kozina, Aleksandra Szewczuk, Martyna Chmieluk, Magdalena Nowak, Natalia Stachów, Ewelina Wójcik, Dominika Taracińska, Natalia Skowron, Anna Urbanowicz.

Natomiast koszykarze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie wystąpili w eliminacjach miedzypowiatowych w Środzie Śląskiej bez kilku swoich podstawowych zawodników. Powodem były nie tylko ograniczenia transportowe (drużyny dziewcząt i chłopców jadąc jednym busem musiały jechać w zmniejszonych składach - brak wystarczającej ilości miejsc) lecz przede wszystkim skład reprezentacji chłopców determinowały kontuzje. To właśnie przez odniesione kontuzje w turnieju nie zagrali podstawowi zawodnicy zespołu: Oskar Raczkowski i Bartłomiej Kiwacz. Oprócz nich ze względów organizacyjnych zabrakło także Michała Pawlickiego i Bogusława Modrzewskiego czy Macieja Soboty. Pomimo braku wspomnianych zawodników „Wilki” z ZSP Nr 2 w Oławie nie sprawiły zawodu swoim kibicom i w pierwszym turniejowym meczu rozgromiły swoich kolegów z ZSZ z Wołowa 54 : 11. Dzięki takiemu zwycięstwu reprezentanci ZSP Nr 2 w Oławie mogli przystąpić do drugiego turniejowego spotkania bardzo spokojnie. Ich przeciwnikiem była reprezentacja PZSP 1 z Środy Śląskiej, którą kilkadziesiąt minut wcześniej pokonali koszykarze z Wołowa. Od pierwszych minut mecz z gospodarzami turnieju przebiegał pod dyktando oławian. Już po trzech minutach nasi zawodnicy uzyskali znaczącą przewagę. Duża różnica punktowa, kontrolowanie gry oraz panowanie na boisku dały możliwość realizacji założeń przedmeczowych. Oławianie w ciągu kolejnych minut dokonali wielu zmian doprowadzając praktycznie do tego, że mecz do końca rozgrywany był przez tzw. drugą piątką, czyli zawodników młodszych i „mniej doświadczonych”. Oni także zaprezentowali świetne umiejętności techniczne i konsekwentną realizację założeń taktycznych. Wygrywając mecz 29 : 16. Co prawda mecz nie zakończył się tak duża różnica punktową jak pierwszy, ale dzięki temu zmiennicy pierwszej piątki mogli zyskać potrzebne doświadczenie. Po drugim zwycięstwie nasi zawodnicy z kompletem punktów wygrali cały turniej i pewnie awansowali do finału międzypowiatowego. Z kronikarskiego obowiązku należy zaznaczyć, że prowadzona przez Bogdana Macieja Olejnika reprezentacja koszykarska ZSP Nr 2 w Oławie wystąpiła w następującym składzie: Adam Baraniecki, Kacper Galej, Dankan May, Szymon Sobczak, Oskar Zakonek, Rafał Kumaszka, Piotr Panasiuk, Kacper Galej, Furmański Paweł, i Gracjan Kunicki.

Kolejnym etapem był Finał Międzypowiatowy Koszykarskiej Licealiady Dziewcząt został rozegrany 2 marca br. w Miliczu. Niestety we wspomnianym finale ze względów organizacyjnych (zbyt późno dotarł komunikat o zawodach) nie wzięły udziału koszykarki ZSP Nr 2 w Oławie prowadzone przez Urszulę Berezowską. Podobna sytuacja dotyczyła reprezentacji chłopców, która także mogła nie wziąć udziału oleśnickim turnieju finałowym zaplanowanym 3 lutego br. Tym razem los okazał się łaskawszy dla chłopców, którzy dzięki opiece Urszuli Berezowskiej oraz decyzjom i pomocy organizacyjnej Pani Dyrektor Jadwigi Braniewskiej mogli w następującym składzie: Adam Baraniecki, Kacper Galej, Dankan May, Szymon Sobczak, Oskar Zakonek, Rafał Kumaszka, Piotr Panasiuk, Kacper Galej, Furmański Paweł, i Gracjan Kunicki pojechać na turniej finałowy do Oleśnicy. W oleśnickim turnieju oławianie wygrali mecz z I LO z Milicza, zaś w drugim tylko jednym punktem ulegli gospodarzom czyli II LO z Oleśnicy. Ostatecznie nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce wywalczając awans do Finału Strefy Wrocławskiej Licealiady.

Finał Strefy Wrocławskiej Licealiady w Koszykówce Chłopców odbył się w środę 1 marca 2017 roku w hali sportowej XV LO we Wrocławiu przy ul. Wojrowickiej. Zagrały w nim tylko cztery najlepsze drużyn reprezentujące: Zespół Szkół 22 we Wrocławiu, wrocławskie XV Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące z Oleśnicy oraz Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie.

Zgodnie z systemem przyjętym przez organizatorów w pierwszym meczu turnieju finałowego spotkały się reprezentacje XV LO z Wrocławia oraz II LO z Oleśnicy. Zaskoczenia nie było i po czterech 8 minutowych kwartach mecz pewnie (kilkudziesięcioma punktami) wygrała wrocławska drużyna, która w ten sposób zapewniła sobie walkę o złoty medal. W drugim turniejowym meczu reprezentacja oławskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie spotkała się z reprezentacją Zespołu Szkół 22 we Wrocławiu. Pomimo równorzędnej walki prowadzonej przez naszych reprezentantów w pierwszej i początku drugiej kwarty wrocławianie systematycznie powiększali swoją przewagę by ostatecznie wygrać z nami 70 : 25. Nie trudno się dziwić takiej sytuacji i przewadze, ponieważ drużyna wrocławskiego ZS 22, a także druga wrocławska drużyna, która w tym samym turnieju grała przeciwko oleśnickim reprezentantom czyli XV LO, składają się głównie z zawodników, którzy na co dzień trenują we wrocławskich klubach, więc wspomniane drużyny zawsze będą miały przewagę w walce z amatorami z Oleśnicy czy Oławy. Ponieważ różnica punktowa systematycznie wzrastała na korzyść reprezentacji wrocławskiego ZS 22 tworzonej głównie przez graczy Wrocławskiego Klubu Koszykówki, dlatego zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami zawodników pierwszej piątki reprezentujących ZSP Nr 2 w Oławie systematycznie zaczęli zastępować zawodnicy rezerwowi. Taka zmiana pozwoliła naszym głównym zawodnikom oszczędzać siły potrzebne do rozegrania meczu o III miejsce i brązowy medal z reprezentacją II LO z Oleśnicy.

Do swojego ostatniego meczu w tegorocznej edycji koszykarskiej licealiady nasi zawodnicy przystąpili w swoim najsilniejszym składzie (Adam Baraniecki, Cyprian Galej, Kacper Galej, Dankan May, Rafał Kumaszka) i niezwykle skoncentrowani. Jednak początek gry okazał się dla nas bardzo nerwowy, a to pozwoliło oleśniczanom szybko uzyskać czteropunktowa przewagę. Jednak było to ich jedyne prowadzenie w tym spotkaniu. Oławianie szybko uporządkowali grę w obronie i skutecznie uzyskiwali przewagę. Po drugiej kwarcie przewaga reprezentantów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie wynosiła 9 punktów i wydawało się, że w kolejnych kwartach oławianie będą prowadzić spokojną grę oraz kontrolować to co będzie się działo na boisku. Jednak jak zawsze dzieje się w takich sytuacjach nasi trochę odetchnęli, a przeciwnicy wykorzystali tę dekoncentrację i postawili wszystko na jedną kartę. Od początku trzeciej kwarty nasi przeciwnicy rozpoczęli zmasowany atak. Efektem takiej gry było zmniejszenie przewagi naszej drużyny z dziewięciu do jednego punktu. Jednak pod koniec trzeciej kwarty i na początku czwartej dzięki kilku akcjom oraz celnym rzutom za trzy punkty oławianie odzyskali „bezpieczną przewagę”, która stopniowo zaczęli zwiększać by ostatecznie zakończyć mecz zwycięstwem 38 : 30 i po raz trzeci zdobyć brązowy medal w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady w Koszykówce Chłopców. Warto zaznaczyć, że koszykarska reprezentacja chłopców z ZSP Nr 2 w Oławie występuje w finale strefy wrocławskiej nieprzerwanie od grudnia 2010 roku, a w 2014, 2015 i 2017 roku zdobyła w tej fazie Licealiady brązowy medal.

 LOGO

Z kronikarskiego obowiązku należy podać, że w tym roku szkolnym koszykarska reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie prowadzona przez Bogdana Macieja Olejnika na różnych etapach rozgrywek występowała w składzie: Adam Baraniecki, Paweł Furmański, Cyprian Galej, Kacper Galej – kapitan drużyny, Rafał Kumaszka, Bartek Kiwacz, Gracjan Kunicki, Dankan May, Piotr Panasiuk, Michał Pawlicki, Szymon Sobczak, Oskar Raczkowski oraz Oskar Zakonek. Podczas turnieju finałowego drużynie towarzyszyli również Damian Mazurek i Paweł Kotwicki - dawni reprezentanci ZSP Nr 2 w Oławie, którzy wspierali swoich młodszych kolegów.

mol

Planowane jest przygotowanie i zamieszczenie film z eliminacji miedzypowiatowych oraz z Finału Strefy Wrocławskiej.

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information