^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

ZSP NR 2 W OŁAWIE PODWÓJNYM MISTRZEM POWIATU W KOSZYKÓWCE

licealiada2

W poniedziałek 28 i we wtorek 29 listopada br. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odbyły się turnieje o tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego w Koszykówce dziewcząt i chłopców. Były one rozgrywane w ramach rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych – Licealiada 2016/17.

 licealiada3

Jako pierwsi - 28 listopada 2016 roku - do walki o mistrzowski tytuł przystąpił drużyny chłopców reprezentujące szkoły z terenu powiatu oławskiego: I Liceum Ogólnokształcące, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół z Jelcza – Laskowic oraz gospodarzy turnieju Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie.

Tradycyjnie turniej koszykarski zgromadził dużą grupę kibiców, gdyż od wielu lat traktowany jest przez społeczność uczniowską ZSP nr 2 w Oławie jako wyjątkowe i niepowtarzalne święto sportowe. Co prawda w tym roku zabrakło tak gorącego i głośnego dopingu jaki towarzyszył grającym zawodnikom w latach poprzednich, ale publiczność nagradzała równie gromkimi brawami wszystkich autorów udanych rzutów oraz akcji podkoszowych. Turniej o Mistrzostwo Powiatu w Koszykówce był poprzedzony uroczystością pożegnania: Adama Baranieckiego, Kacpra Galeja, Rafała Kumaszki i Piotra Panasiuka, którzy nieprzerwanie od czterech lat - z sukcesami - reprezentowali ZSP nr 2 zdobywając z kolegami z drużyny brązowe medale w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady w 2014 i 2015 roku, a także czterokrotnie tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego w Koszykówce. Wspomnianym uczniom zostały wręczone okolicznościowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez oławskie starostwo powiatowe. Następnie Pani Dyrektor Jadwiga Braniewska dokonała uroczystego otwarcia koszykarskiej Licealiady i turniej mógł rozpocząć się na dobre.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny ZSP Nr 2 w Oławie i I LO. Mecz wygrali reprezentanci ZSP Nr 2 w Oławie 36:20. W kolejnych meczach uzyskano następujące rezultaty: ZS Jelcz-Laskowice – CKZiU Oława 3:29; CKZiU Oława – LO Oława 24:19; ZS Jelcz-LaskowiceZSP2 Oława 6:26; ZS Jelcz-Laskowice – LO Oława 7:23; CKZiU OławaZSP2 Oława 18:33

Zwycięstwa w trzech meczach zapewniły naszym reprezentantom kolejny tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego w Koszykówce. Oto klasyfikacja końcowa:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Oława - 6 pkt. 95:44

2. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Oława - 4 pkt. 70:55

3. Liceum Ogólnokształcące nr I Oława - 2 pkt. 62:67

4. Zespół Szkół Jelcz-Laskowice - 0 pkt. 16:78

Reprezentacja naszej szkoły prowadzona przez Bogdana Macieja Olejnika wystąpiła w następującym składzie: Kacper Galej, Adam Baraniecki, Oskar Zakonek, Szymon Sobczak, Dankan May, Rafał Kumaszka, Piotr Panasiuk, Paweł Furmański, Oskar Raczkowski, Bartłomiej Kiwacz, Cyprian Galej, Gracjan Kunicki, Maciej Sobota, Bogusław Modrzewski, Michał Pawlicki, Wiktor Trzaska oraz Bruno Domański.

licealiada1

W kolejnym dniu do rywalizacji w ramach koszykarskiej Licealiady przystąpiły dziewczęta. Reprezentację Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie prowadzoną przez Urszule Berezowską tworzyły: Aleksandra Szewczuk, Aneta Kozina, Natalia Batog, Kinga Kaczmarczyk, Anna Urbanowicz, Urszula Kotwicka, Ewelina Wójcik, Natalia Skowron, Karolina Szwabowicz, Dominika Taracińska, Sandra Wojciechowska, Natalia Stachów, Izabella Krawczyk, Klaudia Pietluch, Magda Nowak i Martyna Chmieluk. Nasze reprezentantki wygrały swoje pierwsze spotkanie z oławskim Liceum Ogólnokształcącym 36 : 20, a w pozostałych meczach: ZS Jelcz-Laskowice przegrał CKZiU Oława 3:29; CKZiU Oława wygrało z LO Oława 24:19; ZS Jelcz-Laskowice przegrał z LO Oława 7:23, a CKZiU Oława przegrało z ZSP2 Oława 18:33 i w ostatnim meczu ZS Jelcz-Laskowice przegrał z ZSP2 Oława 6:26. Dzięki trzem wygranym meczom reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie zdobyły tytuł Mistrza Powiatu Oławskiego w Koszykówce

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Oława 6 pkt. 50:17

2. Liceum Ogólnokształcące nr I Oława 4 pkt. 47:15

3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Oława 2 pkt. 25:43

4. Zespół Szkół Jelcz-Laskowice 0 pkt. 12:59

 

mol

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information