ERGOWIOSŁA 2016

2 2016

18 października br. roku w hali sportowo-widowiskowej OSiR w Jelczu-Laskowicach odbył się turniej ERGOWIOSŁA 2016. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół w Jelczu-Laskowicach, a prowadził go Paweł Rańda wicemistrz olimpijski w wioślarstwie (Pekin 2008).

4 2016

Turniej był podzielony na kategorie wiekowe, w których rywalizowali między sobą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody odbywały się pod patronatem World Games 2017. Rywalizacja w ramach World Games odbywa się zawsze w kolejnym roku po zakończonych Igrzyskach Olimpijskich, a zadaniem World Games, jest wypromowanie dyscyplin, które nie znajdują się w programie Igrzysk Olimpijskich. Jako ciekawostkę warto podać, że w 2017 roku World Games zawitają do Polski, a miejscem ich rozegrania będzie Wrocław.

3 2016

ERGOWIOSŁA 2016 były dobrą okazją do przybliżenia tej dyscypliny uczniom z terenu powiatu oławskiego. Naszą reprezentację na wspomniane zawody tworzyli następujący uczniowie: Kinga Kaczmarczyk klasa IV E, Martyna Chmieluk klasa III C, Marcin Stecyk klasa III C, Adam Baraniecki klasa IV D oraz Konrad Sajda klasa III C. Opiekunem drużyny był Bogdan Maciej Olejnik. Po wyrównanej rywalizacji okazało się, że różnicą zaledwie 4 sekund nasza reprezentacja przegrała walkę o pierwsze miejsce z drużyną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Trzecia w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych była reprezentacja gospodarzy czyli Zespół Szkół z Jelcza-Laskowic.

1 2016

(mol)