^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

KOSZYKARSKA REPREZENTACJA ZSP nr 2 w OŁAWIE MA NOWE LOGO

Kiedy oglądaliście reklamowy film z przygotowań naszej reprezentacji do tegorocznej LICEALIADY to na pewno zauważyliście nowe logo koszykarskiej reprezentacji naszej szkoły, które przygotował razem z uczniami z reprezentacji szkoły Maciej Olejnik. To drugie ważne logo sportowe dla środowiska sportowego naszej szkoły. Pierwszym logo sportowym naszej szkoły jest ludzik stojący na podium.logoS

 Zapytany o historię powstania poprzedniego logo Pan Maciej Olejnik powiedział - Kilka lat temu kiedy przygotowywałem wraz z Mateuszem Markowskim (znanym w Oławie biegaczem i maratończykiem, a wówczas uczniem naszej szkoły) jedną ze szkolnych imprez sportowych mieliśmy okazję o czymś dyskutować i jak to bywa przy tego typu rozmowach niektórzy muszą coś pisać lub rysować. Pamiętam, że wówczas miałem kartkę na której było logo naszej szkoły do którego najpierw dorysowałem ręce i nogi, a następnie podium. Tak powstało logo sportowe logo naszej szkoły. Nieco później dodałem do ludzika drugie kółko tzn. logo szkoły jako jego głowę oraz napis. Rysunek spodobał się uczniom i szybko - jako emblemat – zaczął zdobić różne szkolne tablice czy gazetki szkolne i inne druki. Teraz warto byłoby dla niego wymyślić jakąś nazwę bo na razie to bezimienne logo. Jeśli zaś chodzi o koszykarskie logo to powstało ono nie dawno we współpracy z uczniami-reprezentantami. Koszykarzom logo się podoba i mamy nadzieję, że pozostałym uczniom naszej szkoły również. Pytacie dlaczego symbol wilka ? Hmm…wilk jest waleczny - zawodnicy również :-D. I dlatego mamy wilka. Dodam, że logo miało mieć jeszcze podpis – taką grę słów „WolFGanG – gramy koncertowo”, ale zawodnicy prosili aby zrezygnować z niego aby nie zapeszyć występu. Ja jednak jestem przekonany, że jeśli nie będzie grypy, która zaatakuje naszą drużynę, to na najbliższych zawodach nasi reprezentanci w najsilniejszym składzie zagrają koncertowo jak na brązowych medalistów ostatniego Finału Strefy Wrocławskiej Licealiady przystało. Jednak bez Was Kibiców i waszego dopingu nie wyobrażamy sobie tego występ i sukcesu. Byłoby nam smutno i znacznie trudniej grać. 

Maciej Olejnik

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information