„

Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma".
Wisława Szymborska.

Nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta",aby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci
o bohaterach, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszej szkoły, regionu i społeczności.
Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę zniczy oraz przygotował gazetkę upamiętniającą nauczycieli, którzy odeszli.
Uczniowie naszej szkoły również odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i zapalili znicze. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.