^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

PODSUMOWANIE II TURNIEJU WIEDZY OLIMPIJSKIEJ

Uczestnicy II Powiatowego Turnieju Wiedzy Olimpijskiej - Oława 2016 1

Co prawda od chwili przeprowadzenia II Powiatowego Turnieju Wiedzy Olimpijskiej minęło trochę czasu, ale koniec pierwszego półrocza to dobry moment aby z kronikarskiego obowiązku umieścić informację o tym wydarzeniu na szkolnej stronie internetowej. Zatem powróćmy do piątku 9 grudnia 216 roku. W tym dniu w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie odbył się II Powiatowy Turniej Wiedzy Olimpijskiej – Oława 2016.

Turniej 4 1
         Termin II Powiatowego Turnieju Wiedzy Olimpijskiej, nad którym honorowy patronat objął Zdzisław Brezdeń – starosta powiatu Oławskiego, wybrany został nieprzypadkowo. W minionym 2016 roku w sierpniu odbyły się letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, a w obecnym 2017 roku Wrocław będzie stolicą World Games 2017, które od 1981 roku rozgrywane są pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. The World Games to zawody sportowe podczas, których promowane są tzw. dyscypliny nieolimpijskie. Warto wspomnieć, że roku szkolnym 2016/2017 na terenie naszego powiatu odbyły się już zawody sportowe, które promowały igrzyska sportów nieolimpijskich. Były to „Ergowiosła – 2016”.

W II Powiatowym Turnieju Wiedzy Olimpijskiej – Oława 2016 zorganizowanym przez Macieja Olejnika i Jacka Bereżnickiego uczestniczyli uczniowie reprezentujący następujące szkoły: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 3, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie oraz gospodarze turnieju Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie, a honorowym gościem, który uświetnił wspomniany turniej była Marieta Gotfryd uczestniczka igrzysk olimpijskich rozgrywanych w Pekinie w 2008 roku - wielokrotna reprezentantka Polski w podnoszeniu ciężarów.

MARIETA GOTFRYD

Turniej rozpoczął się od wysłuchania hymnu olimpijskiego i wniesienia flagi olimpijskiej. Później Marietta Gotfryd opowiadała uczestnikom turnieju o swoich wrażeniach i przeżyciach z igrzysk olimpijskich w Pekinie, a także o początkach swojej kariery oraz najważniejszych wydarzeniach sportowych w jakich uczestniczyła. Prezentowała swoje medale, a także olimpijskie pamiątki. Po wspomnianej prelekcji, każdy z uczestników mógł osobiście zobaczyć przyniesione przez naszą olimpijkę trofea, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Drugim gościem honorowym turnieju, była Kinga Kaczmarczyk uczestniczka Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nanjing 2014 (Chiny), obecnie uczennica klasy czwartej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. Podczas spotkania każdy z uczestników mógł osobiście zadać pytanie obu mistrzynią, ale chyba trema sprawiła, że chętnych było niewielu.

 Uczestnicy II Powiatowego Turnieju Wiedzy Olimpijskiej - Oława 2016 1

Po wspomnianej części II Powiatowego Turnieju Wiedzy Olimpijskiej drużyny reprezentujące poszczególne szkoły przystąpiły do rozwiązywania testów. Rywalizacja odbywała się oddzielnie dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjaliych. Wśród pytań z jakimi musieli zmierzyć się reprezentanci wspomnianych szkół drużyny były między innymi takie: Jak nazywał się inicjator zorganizowania igrzysk olimpijskich ery nowożytnej i twórca ruchu olimpijskiego ?; Kto wygrał pierwszy bieg maratoński ?;Podaj imię i nazwisko Polaka lub jego pseudonim partyzancki. Był majorem Amii Polskiej członkiem polskiej ekipy olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Amsterdamie, w czasie II Wojny Światowej zyskał miano ostatniego żołnierza II Rzeczpospolitej i pierwszego partyzanta ? Należało podać imię i nazwisko Polaka, który był rekordzistą i złotym medalistą olimpijskim i został rozstrzelany w czasie wojny przez Niemców w Palmirach ?; a także podać imię i nazwisko Polaka trzykrotnego olimpijczyka - narciarza, który zginął w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Oświęcimu ?; Czy Igrzyska Olimpijskie organizują państwa czy miasta ?

 Po tym etapie konkursu nastąpiła, krótka przerwa techniczna, po której rozpoczęła się rywalizacja w kategorii indywidualnej prowadzona odrębnie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Po zakończeniu rozwiązywania testów odbyła się kolejna prelekcja na temat historii ruchu olimpijskiego, w jej trakcie sprawdzone zostały testy. Na zakończenie turnieju podane zostały wyniki oraz wręczono puchary i medale.

 

W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych kategorii indywidualnej kolejne miejsca zajęli:

 

I miejsce – Dominik Mucha - ZSP Nr 2 w Oławie

 

II miejsce – Artur Romanowski - ZSP Nr 2 w Oławie

 

III miejsce – Jakub Kulczycki - CKZiU

 

Drużynowo zwyciężył ZSP Nr 2 w Oławie zdobywając 35 punktów na 53 pkt.

W składzie: Martyna Chmieluk, Marcin Stecyk, Konrad Sajda, Adrian Pałucki, Dominik Mucha, Artur Romanowski

REPREZENTACJA ZSP 2 W OŁAWIE

W kategorii indywidualnej wśród gimnazjalistów zwyciężył

 

I miejsce – Michał Kołodziej – Gimnazjum Nr 1

 

II miejsce – Jakub Boratyński – Gimnazjum Nr 3

 

III miejsce - Alicja Galińska – Gimnazjum Nr

 

Drużynowo zwyciężyło Gimnazjum Nr 3 zdobywając 47 punktów na 51

W składzie: Dawid Boratyński, Jakub Boratyński, Michał Druszcz, Damian Choptiany, Gabriela Gierula, Jakub Blok

 

Należy podkreślić, że uczestnicy II Powiatowego Turnieju Wiedzy Olimpijskiej – Oława 2016 oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Oławie. Były nimi: puchary i medale. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom.

 

Jeśli ktoś chciałby przypomnieć zobaczyć relację jaką z turnieju przeprowadził Oławska Telewizja Kablowa wystarczy „kliknąć” ten link http://www.otvk.pl/video-425.html#desc i przesunąć suwakna 16 minutę i 07 sekundę programu.

 

mol

 

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information