Egzaminy

Harmonogram egzaminu z kwalifikacji zawodowych na październik 2016r. znajduje się na stronie głównej szkoły.

Możesz wybrać również bezpośredni link: http://zsp2olawa.edu.pl/index.php/8-aktualnosci/541-harmonogram-egzaminu-potwierdzajacego-kwalifikacje-w-zawodzie

Matura

Informacje na temat egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2014/2015 http://www.cke.edu.pl/index.php/egzamin-maturalny-left.

Egzamin zawodowy

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe jest formą oceny poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z zakresu danego zawodu, ustalonych w standardach wymagań będących podstawą przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Egzamin zawodowy przeprowadzany jest dla absolwentów
- zasadniczych szkół zawodowych
- techników
- techników uzupełniających
- szkół policealnych

Egzamin zawodowy przeprowadzany jest jeden raz w ciągu roku szkolnego – w okresie od czerwca do sierpnia, w terminie ustalonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Laureaci i finaliści turniejów lub olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego na podstawie zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie tytułu odpowiednio laureata lub finalisty. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z części pierwszej i z części drugiej etapu pisemnego egzaminu zawodowego najwyższego wyniku.

Egzamin zawodowy przeprowadza okręgowa komisja egzaminacyjna.

Egzamin zawodowy składa się z dwóch etapów:
etapu pisemnego (który składa się z dwóch części)
etapu praktycznego

Zdający zdał egzamin zawodowy, jeżeli uzyskał:
1) z etapu pisemnego:
z części pierwszej – co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania,
z części drugiej – co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania,
2) z etapu praktycznego - co najmniej 75% możliwych do uzyskania punktów.

Absolwent, który zdał egzamin zawodowy, otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Na wniosek absolwenta, do dyplomu potwierdzającego  kwalifikacje zawodowe dołącza się Europass - Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe, sporządzony na podstawie opisu kwalifikacji absolwenta albo opisu zawodu, określonych w podstawie programowej kształcenia w danym zawodzie. Dokument ten określa zakres kompetencji osoby posiadającej dyplom zawodowy oraz ułatwia zrozumienie znaczenia dyplomu, opisuje umiejętności i uprawnienia posiadacza dyplomu, jest ściśle powiązany z zawodem (w danym kraju posiadacze określonego dyplomu otrzymają taki sam suplement), posiada taką samą strukturę we wszystkich krajach UE.
Europass – Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe nie zastępuje oryginału dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ani też nie uprawnia do formalnego uznania dyplomu przez instytucje w innych krajach, ale ułatwia posiadaczom poruszanie się po europejskim rynku pracy.
Dyplomy i suplementy do dyplomów  wydają okręgowe komisje egzaminacyjne.

Informatory (stary egzamin):

- technik informatyk