^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Absolwenci 2015

24 kwietnia 2015 r. mury szkoły opuściły kolejne 4 klasy Technikum Nr 2 w Oławie.Uroczystość pożegnania absolwentów poprowadzili uczniowie klasy II C Julia Żurawskai Rafał Kumaszka.

1 1 Copy

Przywitali oni absolwentów słowami:

Kiedy 20  lat temu wy przychodziliście na świat, a dla was powstawała ta szkoła. Dzisiaj kończycie szkolną edukację, wejdziecie na drogę akademicką lub zawodową. To, co przed wami, drodzy maturzyści, jawi się jako labirynt, który kusi i przeraża nieznanym.Niektórzy z Was zaczną go pokonywać z dużą pewnością siebie, inni z lękiem, ale  jedno jest pewne – w trakcie jego pokonywania będziecie się zmieniać, odkrywać siebie i prawdy o życiu, których dziś jesteście nieświadomi. Może będziecie weryfikować różne poglądy, których jesteście dzisiaj absolutnie pewni? Wejście do tego labiryntu jest podobne dla wszystkich, sposoby pokonywania inne dla każdego.

Jak zawsze w takich momentach nie zabrakło nagród, wyróżnień, podziękowań i gratulacji.

Oto nagrodzeni i wyróżnieni w tym roku.

•    ABSOLWENCI NA MEDAL – Paweł Krawczyk i Jacek Piszczek

2 1 Copy

•    Medale: ABSOLWENTOWI ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SZKOŁY otrzymali Marta Żurawska i Mateusz Kołek

3 1 Copy

•    ŚWIADECTWA Z WYRÓŻNIENIEM otrzymali Paweł Krawczyk, Jacek Piszczek i Agnieszka Bąkowska

5 1 Copy

•    NAGRODA WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ WE WROCŁAWIU powędrowała do rąk Pawła Krawczyka

4 1 Copy

•    WYRÓŻNIENI SPORTOWCY:

Medaliści: Natalia Bazan, Gaja Serniak , Kamila Dumańska, Paulina Dąbrowska, Aleksandra Malinowska, Michał Dziwak, Damian Bronowicki, Damian Mazurek, Szymon Janiuk, Paweł Milewski,  Dawid Piotrowski

6 1 Copy

Sportowcy nagrodzeni dyplomami: Ada Wasilewska, Patrycja Kalinowska, Magda Jędrzejowska, Klaudia Wierzbicka, Marta Żurawska Artur Sokal, Paweł Pióro, Michał Bojko, Borys Andrzejewski, Łukasz Gazda , Jacek Sobolewski , Sawicki Erwin

7 Copy

•    WOLONTARIUSZE ŚWIĄTECZNYCH ZBIÓREK ŻYWNOŚCI

Katarzyna Szuszkiewicz, Agnieszka Bąkowska, Gabriela Żerebecka, Iwona Danyluk, Angelika Kozera, Klaudia Dereń, Justyna Wieczorek, Dawid Lichota, Mateusz Maławski, Zbigniew Pocian, Rafał Marcinkowski, Marta Suseł, Dorota Koprowska, Piotr Grzesiuk, Konrad Bobiński.

8 1 Copy

•    Podziękowania za udział w akcji WOLONTARIAT W MODZIE otrzymali:Wieczorek Justyna, Dereń Klaudia, Mateusz Maławski, Dawid, Lichota, Magdalena Bartunek , Zbigniew Pocian, Rafał Marcinkowski,  Marta Suseł, Dorota Koprowska , Iwona Danyluk, Marta Kościelak, Olga Nawrocka, Katarzyna Szuszkiewicz, Agnieszka Bąkowska, Aleksandra Malinowska, Gabriela Żerebecka, Marta  Żurawska, Ilona Boruta, Natalia Bazan.

9 Copy

Zwyczajem ZSP nr 2 w Oławie jest nadawanie tytułu SZKOLNEJ RODZINY rodzicom, których przynajmniej troje dzieci ukończyło naukę w naszej szkole. W tym roku tytuł taki otrzymali Państwo Marzena i Andrzej Mireccy.

10 1 Copy

Zanim absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia, mieli okazję wysłuchać wypowiedzi wychowawców o klasach z perspektywy wspólnie spędzonych 4 lat.

Pani Ewa Tomanik o klasie IV A powiedziała:

„Szkoło, placówko nasza, ty jesteś jak zdrowie

Co się działo w tej klasie ten Wam dziś tu powie

kto był z Nimi….

Dziś tęskność swą w całej ozdobie czuję i opisuję

bo już idą sobie…

I wspominam te chwile, choć bywały różne,

od tych tkliwych, swawolnych po trudne i próżne.

Dziś ja – stróż ich wierny rzeknę, bo serce me łaknie,

że mi tych wyjątkowych ludzi w przyszłości zabraknie.

Gdy więc opuścicie już tę szkolną strzechę,

żyjcie zgodnie ze sobą, ludziom na pociechę.”

11 Copy

 

Wychowawczyni IV B Pani Marta Stochel powiedziała o klasie:

To ja miałam Was czegoś nauczyć. Czy mi się udało? Czas pokaże.

Wynosicie z tych murów, nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także wiele wspomnień i wspaniałych chwil.

Pod wieloma względami jesteście wyjątkowi i odcisnęliście na trwałe ślad na mojej psychice, chciałam powiedzieć oczywiście w moich wspomnieniach. Przeżyliśmy razem cztery lata. Podchodząc do tego matematycznie to jedna piąta waszego życia. Przez ten czas dbaliście o mnie, dostarczając mi rozmaitych rozrywek, np. jak z horroru „Szczęki”. Dziękuję za te wspomnienia.

Życzę Wam oczywiście zdania egzaminów, nie tylko tych szkolnych, lecz przede wszystkim tych, które szykuje Wam życie. Życzę również samych trafnych wyborów dalszej drogi oraz wytrwałości w walce o własne szczęście, co najmniej takiej jaka towarzyszyła Wam w ostatnich tygodniach przy zdobywaniu upragnionych ocen. Pamiętajcie także, że „życie można jakoś przeżyć, ale można też przeżyć je pięknie.

12 Copy

A oto klasa IV C oczami wychowawczyni Pani Ewy Szuby:

Uczniowie klasy logistycznej to mieszanka różnych charakterów, indywidualności i osób towarzyskich. Motorem całej klasy to zmieniający się z roku na rok samorząd klasowych, na czele z  przywódczynią. Filarem są też osoby, które co roku czynnie udzielały się w wolontariacie i innych imprezach organizowanych przez szkołę. Na szczególną uwagę zasługują Stypendyści, którzy od pierwszej klasy wykazuje dużą mobilizację do nauki czy tańca. W gronie uczniów znaleźli się też sportowcy, którzy swą zwinnością doprowadzali często do wysoko punktowanych miejsc.

To klasa, dla której „przełożymy” było najczęściej pojawiającym się słowem w ciągu czterech ostatnich lat. Osobiście wykazywali się też wręcz dużą wyrozumiałością dla innych nauczycieli, organizując „wyprawy” aby nie przeszkadzać w prowadzeniu zajęć.

Jednak to cała klasa jest jedyną w swoim rodzaju i to za WSZYSTKIMI będę tęskniła.

Jak powiedział św. Jan Paweł II „ Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro …

13 Copy

Pani Renata Karaś, wychowawczyni klasy IV D, tak charakteryzowała swoja klasę:

„Uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego byli niekonwencjonalni. Niejednokrotnie działali w sposób nieprzewidywalny i znikali w niewyjaśnionych okolicznościach z zajęć lekcyjnych by równie szybko znów pojawić się w szkole.

Entuzjazm i energia nie były ich najmocniejszą stroną, choć zdarzały się akcje, w które angażowali się bardzo chętnie. Wśród uczniów tej klasy jest wiele osób, które z wielkim sercem i oddaniem brały udział w wolontariacie i różnych przedsięwzięciach charytatywnych organizowanych przez szkołę.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także imprezy sportowe, niejednokrotnie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych zdobywając medale.

Wszystkim życzę sukcesów, podejmowania słusznych decyzji i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.”

14 Copy

Tradycyjnie przyznano też GWIAZDY ZSP NR 2 W OŁAWIE.

A oto nagrodzeni:

 • MÓZG ROKU 2015 – Paweł Krawczyk
 • GWIAZDY SPORTU 2015 – Natalia Bazan i Damian Bronowicki
 • TALENT 2015 – Paulina Witkowska
 • SPOŁECZNIK 2015 – Paulina Dąbrowska
 • POMOCNA DŁOŃ 2015 – Zbyszek Pocian
 • PARA ROKU 2015 – Sylwia Sobota i Mateusz Mirecki
 • NAJSYMPATYCZNIEJSI 2015 – Klaudia Dereń i Michał Stefanko
 • ZGRYWUS 2015 – Mateusz Świerk

INDYWIDUALNOŚĆ 2015 – Angelika Kozera

15 Copy

Uroczystość zakończył magiczny program artystyczny, czyli MAGIA TV, Wróżbita Maciej/Patryk Łapa z II C/ przedstawiał wizję świetlanej przyszłości maturzystów.

16 1 Copy

Beata Lewandowska-Olejnik

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information