NASZ OLIMPIJCZYK - JAKUB ZIELIŃSKI

olimpijczycy 2019

14 czerwca 2019 roku do Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej przybyli na zaproszenie Pana Romana Kowalczyka - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty najwybitniejsi uczniowie – olimpijczycy. Wśród kilkudziesięcioosobowej grupy uczniów nie zabrakło również przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie

Gala „Olimpijczycy 2019” to cykliczna uroczystość organizowana przez dolnośląskie kuratorium oświaty podczas, której wyróżnienia i gratulacje za najwybitniejsze osiągnięcia naukowe lub sportowe otrzymują uczniowie oraz ich nauczyciele, dyrektorzy, trenerzy oraz opiekunowie. W tym roku aulę Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej wypełniła kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów i nauczycieli. Wśród przybyłych gości byli między innymi laureaci olimpiad: przedmiotowych oraz zawodowych, a także uczestnicy młodzieżowych igrzysk olimpijskich, które odbyły się w Buenos Aires w 2018 roku.

Podczas przemówienia inauguracyjnego Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty z uznaniem i dumą mówił o sukcesach odnoszonych przez uczniów-olimpijczyków z Dolnego Śląska oraz pogratulował im wiedzy, pasji, zdolności i zaangażowania. Życzył im także wytrwałości, w rozwijaniu swoich zdolności, które w przyszłości powinny dobrze przysłużyć się Polsce.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. Naszą szkołę reprezentował Jakub Zieliński, który jest reprezentantem Polski w podnoszeniu ciężarów. Był uczestnikiem Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires w 2018 roku podczas których zajął 5 miejsce (jego wynik to 140 kg w rwaniu i 173 kg w podrzucie). Należy wspomnieć, że takie samo miejsce Kuba wywalczył także na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Mediolanie. Oprócz tego Kuba wicemistrzem Polski do lat 17, a jego trenerem klubowym jest Pani Katarzyna Ostapska. Aktualnie Jakub Zieliński jest uczniem klasy 2 c w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. W związku z tym list gratulacyjny od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymał Pani Dyrektor Jadwiga Braniewska.

Gratulacje i brawa dla Kuby !

Innych uczniów naszej szkoły zachęcamy do udziału w olimpiadach organizowanych przez dolnośląskie kuratorium. Olimpiad jest tak dużo, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

mol