^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Udział drużyny z klasy 3c w zawodach użyteczno- bojowych w Kłodzku

zawody1

W dniach 11 - 12 października, uczniowie klasy 3c, pod opieką Pani I. Pasieki brali udział w „Zawodach użyteczno -bojowych klas mundurowych województwa dolnośląskiego” w Kłodzku . W dniu pierwszym uczniowie sprostali czterem konkurencjom: strzelanie z karabinka KBKS 5.6 mm, szkic terenu, odszukiwanie spadochroniarza na podstawie siatki UTM oraz pokaz wybranych elementów samoobrony. Podsumowaniem tego dnia było spotkanie z przedstawicielami WKU Kłodzko.

zawody2 

Następny dzień nie był taki przyjemny, ponieważ zaczął się o 4 nad ranem z powodu dzwoniących budzików i chrapiących uczestników. Po zjedzeniu śniadania wszyscy udaliśmy się do jednostki wojskowej 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej znajdującej się na wzgórzu. Po czterech kilometrach podróży pod górę, dotarliśmy do celu.

Zawody poprzedziła uroczystość wojskowa, na której przybyłych zawodników powitał Szef Kanceralii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

zawody3

Po apelu do każdej grupy został przydzielony opiekun z tamtejszej jednostki. W porównaniu z pierwszym dniem konkurencje były o wiele bardziej wymagające. Stawiliśmy czoła ośmiu konkurencjom. Rozpoczęliśmy wyznaczaniem azymutu oraz odczytywaniem odległości między punktami, następnie rzucaliśmy granatami do celów. Przed nami zostały najtrudniejsze konkurencje. Były to: pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej, most linowy, strzelanie z karabinka BERYL przy użyciu trenażera Czantoria. Problemem nie było dla nas strzelanie sytuacyjne przy użyciu karabinków ASG oraz pierwsza pomoc. Poślizgnęliśmy się na rozkładaniu i składaniu karabinka szturmowego BERYL.

Zakończeniem całego turnieju był apel podczas, którego ogłoszono wyniki. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce z pośród dziewięciu drużyn, tracąc zaledwie 2 punkty do czwartego miejsca.

W ciągu dwóch dni zintegrowaliśmy się z większością zawodników , rywalizując w przyjemnej atmosferze i pomagając sobie nawzajem. Sukcesem dla nas było zdobycie doświadczenia oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej.

zawody4

                                     Kacper Gorzelak, Karol Kądziołka, Maciej Szeląg, Sebastian Serżyski

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information