^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Narodowe Czytanie

zdjecie 1

12 września uczniowie i nauczyciele szkół powiatu oławskiego uczestniczyli w akcji Narodowego Czytania. Patronat honorowy nad wydarzeniem, podczas którego czytano Przedwiośnie Stefana Żeromskiego objął prezydent RP Andrzej Duda. Narodowe Czytanie zostało zainicjowane w 2012 roku przez byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

zdjecie 2

Celem wydarzenia było propagowanie polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Organizatorem tegorocznej, lokalnej akcji Narodowego Czytania był ZSP nr 2w Oławie. Wyjątkowa formuła tegorocznej odsłony wiąże się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Na skwerze przy Placu Zamkowym zarówno władze samorządu Powiatu Oławskiego, nauczyciele oraz uczniowie czterech szkół ponadgimnazjalnych, a także uczeń z Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie włączyli się w akcję czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Muzyczną, wzruszającą lekcją polskiej historii było zaprezentowanie pieśni patriotycznych przez uczennicę Sandrę Guras z klasy 3c przy akompaniamencie Wojciecha Zarzyckiego z tej samej klasy. Na zakończenie uroczystości, miłość do ojczyzny rozgrzali uczniowie klasy 2 c technikum w zawodzie technik logistyk z innowacją wojskową prezentując, specjalnie na tę okazję przygotowaną krótką wiązankę marszowych, żołnierskich piosenek.

zdjecie 3

zdjecie 5

zdjecie 7

zdjecie 9

zdjecie 13

Dziś, kiedy żyjemy w wolnej Polsce, piosenki te stanowią pamiątkę po ludziach, którzy oddali życie za naszą wolność , dlatego musimy je pielęgnować, gdyż są one czasem jedyną mogiłą poległych, bezimiennych żołnierzy.

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information