^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Dzień Kombatanta

kombatant1

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”     Józef Piłsudski

Szkolny dzwonek nie zdążył jeszcze na dobre zagościć w harmonogramie zajęć, gdy wydarzenia okolicznościowe pochłonęły bez reszty część naszej społeczności uczniowskiej. 4 września 2018 roku klasy mundurowe ZSP Nr 2 wraz z wychowawcami miały zaszczyt uczestniczyć w uroczystych obchodach „ Dnia Kombatanta” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, organizowanych przez władze i samorządy lokalne miasta i powiatu Oława.

kombatant2

Uroczystość rozpoczęła się pod Pomnikiem Losów Ojczyzny pięknym wystąpieniem artystycznym w wykonaniu uczniów naszej szkoły, który przygotowała pani Justyna Kozłowicz. Po złożeniu kwiatów nastąpił przemarsz władz, pułków wojskowych, orkiestry wojskowej, zaproszonych gości i młodzieży do sanktuarium NMP Matki Pocieszenia, w którym odprawiona została msza święta w intencji poległych. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości udali się pod oławski ratusz, gdzie realizowano kolejne punkty programu. Były nimi między innymi wystąpienia gospodarzy i gości, przyznanie odznaczeń i wyróżnień, apel poległych, salwa honorowa, defilada wojskowa oraz popis orkiestry wojskowej. W godzinach 10:00 – 13:00 można było obejrzeć sprzęt wojskowy przywieziony przez różne jednostki i służby, co stanowiło niezwykłą atrakcję dla młodszych i starszych mieszkańców Oławy. Trzy klasy ZSP Nr 2 : 2 C, 3 C i 4 C dumnie reprezentowały naszą szkołę, pełniąc również straż w pocztach sztandarowych. Pomysłodawcą i patronem „Dni Kombatanta” jest od lat V-ce prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klubu Kombatantów 1 Drezdeńskiego Korpusu Pancernego WP – pułkownik Eugeniusz Praczuk.

kombatant3

kombatant4

Opiekunami młodzieży naszej szkoły byli wychowawcy klas mundurowych: Anita Ruchniewicz, Edyta Pisarska – Nazar oraz Katarzyna Bandura.

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information