^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Komputer w Pigułce 2018

wspolne

Już po raz ósmy w ZSP 2 odbył się międzypowiatowy konkurs informatyczny Komputer w Pigułce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W tegorocznej edycji wzięło udział 167 uczestników z
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie, Liceum Ogólnokształcącego nr I w Oławie, Zespołu Szkół w Jelczu-Laskowicach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie.

Eliminacje międzyszkolne wyłoniły najlepszych, w dziedzinie urządzeń techniki komputerowej, uczniów z każdej z uczestniczących szkół.

2etap

2etap2

Dnia 22 marca 2018 r. w ZSP 2 w Oławie uczestniczyli oni w drugim etapie konkursu, podczas którego zostało wybranych pięciu najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w finale.

W pierwszej części należało rozwiązać test związany z budową komputera, urządzeń peryferyjnych oraz elementów niezbędnych do podłączenia do sieci. Ważna okazała się także wiedza dotycząca historii i nowości na światowym rynku.

W ścisłym finale uczniowie mieli zamontować brakujące podzespoły komputera osobistego oraz wykonać przewód do podłączenia z siecią Internet. Kolejnym elementem była konfiguracja ustawień oraz naprawa istniejących błędów jednostki.

Rywalizacja w obu częściach konkursu przebiegała na bardzo wysokim poziomie.

1miejsce

2miejsce

3miejsce

Ostatecznie finaliści zajęli:

1 miejsce Daniel Domański ZS Jelcz-Laskowice

2 miejsce Piotr Branicki CKZIU Strzelin

3 miejsce Krzysztof Dudek ZS Jelcz-Laskowice

4 miejsce Jakub Bigielmajer ZSP 2 Oława

5 miejsce Filip Żurawski LO Oława

Wartościowe nagrody dla wygranych oraz upominki dla pozostałych uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Oławie.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów informatycznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie – Sylwia Ptak i Agnieszka Jurczak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego i wyrównanego poziomu zmagań.

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information