Komputer w Pigułce 2018

wspolne

Już po raz ósmy w ZSP 2 odbył się międzypowiatowy konkurs informatyczny Komputer w Pigułce dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W tegorocznej edycji wzięło udział 167 uczestników z
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie, Liceum Ogólnokształcącego nr I w Oławie, Zespołu Szkół w Jelczu-Laskowicach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie.

Eliminacje międzyszkolne wyłoniły najlepszych, w dziedzinie urządzeń techniki komputerowej, uczniów z każdej z uczestniczących szkół.

2etap

2etap2

Dnia 22 marca 2018 r. w ZSP 2 w Oławie uczestniczyli oni w drugim etapie konkursu, podczas którego zostało wybranych pięciu najlepszych uczniów, którzy wzięli udział w finale.

W pierwszej części należało rozwiązać test związany z budową komputera, urządzeń peryferyjnych oraz elementów niezbędnych do podłączenia do sieci. Ważna okazała się także wiedza dotycząca historii i nowości na światowym rynku.

W ścisłym finale uczniowie mieli zamontować brakujące podzespoły komputera osobistego oraz wykonać przewód do podłączenia z siecią Internet. Kolejnym elementem była konfiguracja ustawień oraz naprawa istniejących błędów jednostki.

Rywalizacja w obu częściach konkursu przebiegała na bardzo wysokim poziomie.

1miejsce

2miejsce

3miejsce

Ostatecznie finaliści zajęli:

1 miejsce Daniel Domański ZS Jelcz-Laskowice

2 miejsce Piotr Branicki CKZIU Strzelin

3 miejsce Krzysztof Dudek ZS Jelcz-Laskowice

4 miejsce Jakub Bigielmajer ZSP 2 Oława

5 miejsce Filip Żurawski LO Oława

Wartościowe nagrody dla wygranych oraz upominki dla pozostałych uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Oławie.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów informatycznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie – Sylwia Ptak i Agnieszka Jurczak.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego i wyrównanego poziomu zmagań.