LICEALIADA 2018 – PIŁKA RĘCZNA

IMG 1131 1

BRAWO MISTRZOWIE

I WICEMISTRZYNIE

20 i 22 lutego br. w hali sportowej OCKF odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu Oławskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

reczna

Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Martyna Chmieluk, Natalia Styczyńska, Aneta Kozina, Aleksandra Szewczuk, Anna Pietluch, Katarzyna Raginia, Paulina Wierzyk, Anna Rzeczewska, Viktoria Srypchuk, Dominika Taracińska, Wiktoria Kuryś, Natalia Deszczka i Katarzyna Wołoszyn. Opiekunem drużyny była Urszula Berezowska.Reprezentantki ZSP Nr 2 w Oławie zdobyły wicemistrzostwo powiatu. W swoim pierwszym meczu zawodniczki z ZSP Nr 2 w Oławie przegrały z ZS Jelcz-Laskowice 4:12, następnie pokonały oławskie LO 5:2 i CKZiU w Oławie 1:8. Nasze zawodniczki w całym turnieju zdobyły 4 punkty, a w trzech meczach rzuciły 17 bramek i tracąc 15

Dwa dni później o mistrzostwo powiatu w piłce ręcznej walczyli chłopcy. W tym turnieju nie zawiedli nasi reprezentanci prowadzeni przez Przemysława Jagłę. Wygrali oni wszystkie mecze i z kompletem punktów zajęli pierwsze miejsce wywalczając jednocześnie awans do dalszej fazy rozgrywek na poziomie międzypowiatowym.

Z kronikarskiego obowiązku warto podać, że ZSP Nr 2 w Oławie reprezentowali następujący uczniowie: Kajetan Biliński, Szymon Sobczak, Arkadiusz Regec, Krzysztof Waliś, Paweł Furmański, Patryk Sądel, Jakub Figas, Adrian Pasierbowicz, Jakub Gęsior, Kamil Pawlikowski, Kacper Kowal, Dawid Leszczyński, Jakub Kowalski oraz Oskar Zakonek.

Oto wyniki poszczególnych spotkań i tabela końcowa turnieju

CKZiU Oława – ZS Jelcz-Laskowice 6:17; ZSP2 Oława – LO Oława 16:6; ZSP2 Oława – ZS Jelcz-Laskowice 7:5; CKZiU Oława – LO Oława 8:7; LO Oława – ZS Jelcz-Laskowice 6:13 i CKZiU Oława – ZSP2 Oława 5:14

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Oława - 6 pkt. (37:16)

2. Zespół Szkół Jelcz-Laskowice - 4 pkt. (35:19)