Wykład "Otwórz oczy"

20200204 111005

Zaśmiecanie naszego naturalnego środowiska to nie marketingowa fikcja, a rzeczywisty problem. W związku z tym uczennica klasy III d Alicja Stec przygotowała wykład dotyczący wpływu człowieka na środowisko pt. "Otwórz oczy". Został on zaprezentowany uczniom klas pierwszych w dniu 4.02.2020. Prelegentka przedstawiła zasady stylu życia zero/less waste oraz powiedziała jak je wprowadzić w życie. Uczniowie obejrzeli fragmenty filmu'' S. O. S. Home: Ziemia", który uświadomił nam jakie zagrożenia związane są z działalnością człowieka.

Jeśli chcemy zadbać o Ziemię, musimy zmienić nasze przyzwyczajenia. Wszyscy powinniśmy pamiętać, że każda decyzja, pozwalająca ograniczyć wytwarzanie śmieci (zwłaszcza plastikowych i niebiodegradowalnych) ma wielkie znaczenie dla Ziemi i żyjących na niej istot. Uczennica zaprezentowała jak ograniczać ich wytwarzanie, między innymi przez używanie bambusowych szczoteczek do zębów, woreczków uszytych z firanek na owoce i warzywa, metalowych rurek do napojów.
W drugiej części klasy I a4 i I c4 wzięły udział w warsztatach, w czasie których przygotowali prezentacje na temat odnawialnych źródeł energii, segregowania odpadów i smogu w naszym lokalnym środowisku.
Wykład i warsztaty zorganizowano w ramach działań proekologicznych pod opieką nauczycielek przedmiotów przyrodniczych:

E. Wilgosz, R. Jurzystej, I. Pasieki.

IMG-20200205-WA0004

IMG-20200205-WA0003