^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

Koncert noworoczny w Hospicjum

ae7192a6-93de-4acf-a9c8-a4665b9eb6ef

Dnia 29.01.2020r. tegoroczni maturzyści z klasy IVc wraz z pedagog Agnieszką Indyką oraz psycholog Julitą Warcholińską w ramach szkolnego wolontariatu oraz długiej tradycji szkolnej odwiedzili podopiecznych oławskiego Hospicjum i Zol-u. Aby osłodzić podopiecznym dzień uczniowie z klasy IIId przygotowali cukierki z wierszykiem,  uczniowie z IVc przygotowali koncert noworoczny, natomiast jedna z uczennic Karolina Szwabowicz z tej okazji napisała przepiękny wiersz.

 

Rodzisz się i spoglądasz w niebo.

Nad Tobą pasma wysokich gór.

Wchodzisz na schodek nutka gra, cichutko.

A za nią biegnie nut - baranków sznur.

 

Dorastasz, za Tobą kolejne są stopnie.

Wciąż idziesz, wysoko, muzyka Ci gra.

Głos czasem się łamie, a nuty fałszują.

Dojrzewasz, codziennie, ach! Każdego dnia.

 

Nadchodzi dorosłość, już basy silniejsze.

Już idziesz nie a capella, nie sam.

Upadasz, a dziecko Ci rękę podaje.

Zamykasz, otwierasz muzyki swej

kram.

 

Starość a za nią piano, kontrabas, tenory.

To wszystko tak lekkie, acz silne co raz.

Nie tańczysz flamenco, lecz walca się uczysz.

Spokojnie akordem - tak mija czas.

Karolina Szwabowicz

 

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym maturzystom, którzy przez wiele lat swoim talentem, zaangażowaniem ale przede wszystkim otwartym sercem sprawiali, że na twarzach starszych ludzi pojawiał się uśmiech. 

7debdfb9-4d09-4a01-8c43-9aa6a31f2616

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information