Koncert noworoczny w Hospicjum

ae7192a6-93de-4acf-a9c8-a4665b9eb6ef

Dnia 29.01.2020r. tegoroczni maturzyści z klasy IVc wraz z pedagog Agnieszką Indyką oraz psycholog Julitą Warcholińską w ramach szkolnego wolontariatu oraz długiej tradycji szkolnej odwiedzili podopiecznych oławskiego Hospicjum i Zol-u. Aby osłodzić podopiecznym dzień uczniowie z klasy IIId przygotowali cukierki z wierszykiem,  uczniowie z IVc przygotowali koncert noworoczny, natomiast jedna z uczennic Karolina Szwabowicz z tej okazji napisała przepiękny wiersz.

Rodzisz się i spoglądasz w niebo.

Nad Tobą pasma wysokich gór.

Wchodzisz na schodek nutka gra, cichutko.

A za nią biegnie nut - baranków sznur.

Dorastasz, za Tobą kolejne są stopnie.

Wciąż idziesz, wysoko, muzyka Ci gra.

Głos czasem się łamie, a nuty fałszują.

Dojrzewasz, codziennie, ach! Każdego dnia.

Nadchodzi dorosłość, już basy silniejsze.

Już idziesz nie a capella, nie sam.

Upadasz, a dziecko Ci rękę podaje.

Zamykasz, otwierasz muzyki swej

kram.

Starość a za nią piano, kontrabas, tenory.

To wszystko tak lekkie, acz silne co raz.

Nie tańczysz flamenco, lecz walca się uczysz.

Spokojnie akordem - tak mija czas.

Karolina Szwabowicz

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym maturzystom, którzy przez wiele lat swoim talentem, zaangażowaniem ale przede wszystkim otwartym sercem sprawiali, że na twarzach starszych ludzi pojawiał się uśmiech.

7debdfb9-4d09-4a01-8c43-9aa6a31f2616