Tydzień Przedsiębiorczości w ZS w Oławie

Dirks

W dniach 18-24 listopada 2019 r. w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, był realizowany program Otwarta Firma. To największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość. Uczestnictwo w programie polega na współpracy szkoły z przedsiębiorstwami, bankami, instytucjami. Ideą programu jest wspieranie przedsiębiorczych postaw i inicjatyw młodzieży przez stworzenie możliwości bezpośrednich kontaktów z potencjalnymi pracodawcami na rynku lokalnym.

W ramach programu podjęliśmy różne działania. W dniu 18.11.2019 r. gościliśmy pana Krzysztofa Betkera reprezentującego Electrolux Poland Sp. z o. o., który przedstawił prezentację na temat „Rozwój Dostawcy”. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się jak firma zmienia relacje z dostawcami poprzez systematyczny ich rozwój w obszarze jakości, kosztów, dostaw oraz produktywności.Prezentowane były przykłady współpracy projektowej dynamicznego rozwoju i poprawy konkurencyjności 3 dostawców z rynku lokalnego: Rosa Europe, EPP, Italmetal.Słuchaczami wykładu były klasy 2C,3C, 2DH.

ZUS

19.11.2019 r. odbyły się lekcje z ZUS-em. Pani Monika Diakowska reprezentująca ZUS Inspektorat w Oławie, w ramach wykładu „Własna Firma” przedstawiała obowiązki przedsiębiorcy wobec ZUS-u. Uczestnikiem spotkania była klasa 1C4. W tym samym dniu odbyły się także spotkania klas branżowych 2BZ, 1DZ, 2AZ z Panią T. Karkowską reprezentująca firmę Dirks Polska Sp. z o.o. z Wojkowic, która opowiadała o obszarach działania firmy świadczącej kompleksowe usługi dotyczące rozwiązań w zakresie inżynierii i logistyki produkcji, logistyki oraz organizacji sieci dystrybucji. Międzynarodowa grupa inżynieryjno-logistyczna świadczy usługi dla firm z branży zoologicznej, a także modowej.

WENA

W dniu 20.11.2019 r. klasa 2B gościła w Studio Reklamy WENA. Podczas wycieczki, Pani Magdalena Tyszecka oprowadziła młodzież po dziale graficznym, marketingu oraz produkcji reklamy. Zobaczyliśmy w jaki sposób powstają różne nośniki reklamy (wizytówki, nadruki, banery reklamowe itp.)

Credit Agricole

Credit Agricole 1

Dnia 21. 11.2019 r. we współpracy z Credit Agricole Bank Polska S.A. odbył się cykl spotkań poświęcony bankowości. Podczas lekcji Pani Dyrektor Placówki Bankowej w Oławie Barbara Zadeberny mówiła o produktach bankowych takich jak konta, lokaty, kredyty, karty. Był również quiz z nagrodami. Wszyscy uczniowie biorący udział w zabawie osiągnęli wysokie wyniki i otrzymali nagrody ufundowane przez Credit Agricole Bank Polska S.A. W spotkaniach uczestniczyły klasy 1C4, 2A, 2B, 2D.

Electrolux-Rose Europe

W dniu 22.11.2019 r. klasa 2D miała możliwość odbycia wizyty w firmie Rose Europe Poland Sp. z o.o. Panowie Krzysztof Betker i Piotr Juranty oprowadzili uczniów po zakładzie produkcyjnym, prezentując profil firmy, charakterystykę produkcji oraz poszczególne procesy. Ponadto w bardzo ciekawy sposób przedstawili współpracę między firmami Electrolux i Rose Europe w zakresie dostaw i jakości.

Dirks1

Organizatorzy programu Otwarta Firma w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy składają serdeczne podziękowania dla konsultantów i firm biorących udział spotkaniach w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Elżbieta Wilgosz, Krystyna Kołodziej