^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

POZNALIŚMY BOHATERA

PAN KORNEL MORAWIECKI
PAN KORNEL MORAWIECKI  w czasie wizyty w ZSP nr 2 w Oławie w grudniu 2011 r.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Kornela Morawieckiego – orędownika wolności, działacza opozycji demokratycznej w PRL, twórcy i symbolu Solidarności Walczącej, Marszałka Seniora Sejmu RP.

Mieliśmy wielki zaszczyt gościć tego wielkiego patriotę w murach naszej szkoły w grudniu 2011 roku z okazji powiatowych obchodów 30. rocznicy wybuch stanu wojennego. Spotkaliśmy wówczas legendarnego opozycjonistę, w którym umiłowanie wolności, patriotyczny zapał i odpowiedzialność za przyszłość narodu, polityczna mądrość i doświadczenie połączyły się z charyzmą i skromnością. Nasz Gość unikał patosu, ujął wszystkich bezpośredniości, z jaką wówczas zwrócił się do młodzieży, dzieląc się swoimi przemyśleniami związanymi z tak ważnymi dla Polaków dniami stanu wojennego. Pokazywał codzienność dolnośląskiej opozycji lat 80., akcentował wysiłki swoich współpracowników, wyrażając im wdzięczność za wszelką okazaną pomoc. W Jego ustach słowo „wolność” uzyskało szczególne znaczenie.

To był wielki honor spotkać prawdziwego Bohatera.

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information