^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

NASZ OLIMPIJCZYK - JAKUB ZIELIŃSKI

olimpijczycy 2019

14 czerwca 2019 roku do Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej przybyli na zaproszenie Pana Romana Kowalczyka - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty najwybitniejsi uczniowie – olimpijczycy. Wśród kilkudziesięcioosobowej grupy uczniów nie zabrakło również przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie

Gala „Olimpijczycy 2019” to cykliczna uroczystość organizowana przez dolnośląskie kuratorium oświaty podczas, której wyróżnienia i gratulacje za najwybitniejsze osiągnięcia naukowe lub sportowe otrzymują uczniowie oraz ich nauczyciele, dyrektorzy, trenerzy oraz opiekunowie. W tym roku aulę Centrum Kongresowego Politechniki Wrocławskiej wypełniła kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów i nauczycieli. Wśród przybyłych gości byli między innymi laureaci olimpiad: przedmiotowych oraz zawodowych, a także uczestnicy młodzieżowych igrzysk olimpijskich, które odbyły się w Buenos Aires w 2018 roku.

Podczas przemówienia inauguracyjnego Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty z uznaniem i dumą mówił o sukcesach odnoszonych przez uczniów-olimpijczyków z Dolnego Śląska oraz pogratulował im wiedzy, pasji, zdolności i zaangażowania. Życzył im także wytrwałości, w rozwijaniu swoich zdolności, które w przyszłości powinny dobrze przysłużyć się Polsce.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. Naszą szkołę reprezentował Jakub Zieliński, który jest reprezentantem Polski w podnoszeniu ciężarów. Był uczestnikiem Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires w 2018 roku podczas których zajął 5 miejsce (jego wynik to 140 kg w rwaniu i 173 kg w podrzucie). Należy wspomnieć, że takie samo miejsce Kuba wywalczył także na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Mediolanie. Oprócz tego Kuba wicemistrzem Polski do lat 17, a jego trenerem klubowym jest Pani Katarzyna Ostapska. Aktualnie Jakub Zieliński jest uczniem klasy 2 c w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. W związku z tym list gratulacyjny od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty otrzymał Pani Dyrektor Jadwiga Braniewska.

Gratulacje i brawa dla Kuby !

Innych uczniów naszej szkoły zachęcamy do udziału w olimpiadach organizowanych przez dolnośląskie kuratorium. Olimpiad jest tak dużo, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

                                                                                                                                                         mol

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information