^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

DZIEWCZYNY NA MEDAL

druzyna reczna

Marzec i kwiecień były niezwykle udane dla sportowców reprezentujących Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie, a największym sukcesem odniesionym przez reprezentantów wspomnianej szkoły było zdobycie brązowego medalu w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt, której trenerem była Urszula Berezowska.

Reprezentantki ZSP Nr 2 w Oławie brązowymi medalistkami Strefy Wrocławskiej Licealiady

Drogę zakończoną zdobyciem brązowego medalu podopieczne Urszuli Berezowskiej rozpoczęły 7 marca br. podczas Mistrzostw Powiatu Oławskiego. Wówczas reprezentantki ZSP Nr 2 w Oławie grające w składzie: Paulina Wierzyk, Dominika Kamińska, Patrycja Kulczycka, Klaudia Kulczycka, Dominika Taracińska, Katarzyna Raginia, Karolina Suchodolska, Natalia Deszczka, Weronika Dąbrowska, Kinga Kamińska, Anna Rzeczewska, Aleksandra Stażyńska wygrały wszystkie swoje mecze i zdobyły Mistrzostwo Powiatu Oławskiego.

Oto wyniki kolejnych spotkań i klasyfikacja końcowa turnieju: ZSP 2 Oława – CKZiU Oława 16:3; ZSP 2 Oława – ZS Jelcz-Laskowice 7:6; ZSP 2 Oława – LO Oława 11:2; LO Oława – ZS Jelcz-Laskowice 4:9; CKZiU Oława – LO Oława 4:4 karne 4:2; CKZiU Oława – ZS Jelcz-Laskowice 3:6.

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie

2. Zespół Szkół Jelcz-Laskowice

3. Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego Oława

4. Liceum Ogólnokształcące nr I Oława

Kolejnym etapem zmagań zawodniczek trenowanych przez Urszulę Berezowską były eliminacje do Finału Strefy Wrocławskiej Licealiady, które rozegrano 25 marca 2019 roku w Obornikach Śląskich. Rywalkami Mistrzyń Powiatu Oławskiego podczas tych zawodów były reprezentantki PZS z Obornik Śląskich  oraz ZG-L z Długołęki. Dzięki bardzo dobrej i skutecznej grze oławskie zawodniczki wygrały oba spotkania (ZSP Nr 2 w Oławie: PZS Oborniki Śląskie 8: 5 ; ZSP Nr 2 w Oławie : ZG-L Długołęka 8:4) zajęły pierwsze miejsce i dzięki temu wywalczyły awans do Finału Strefy Wrocławskiej Licealiady. W turnieju finałowym przeciwniczkami naszych reprezentantek były zawodniczki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Junior” we Wrocławiu oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. Jednak tym razem rywalki okazały się za mocne dla Mistrzyń Powiatu Oławskiego. Nasze zawodniczki przegrały obydwa mecze i ostatecznie zajęły w tym turnieju III miejsce. Komentując występ swoich podopiecznych Urszula Berezowska powiedziała: -„Jestem bardzo zadowolona z gry oraz postawy zespołu, który trenuję. Wszystkie dziewczyny spisały się na medal i to dosłownie. Zdobycie brązowego medalu to efekt pracy jaką wykonaliśmy na treningach. Mam nadzieję, że odniesiony sukces zmotywuje moje podopieczne do dalszej pracy. Uważam, że rywalizacja na poziomie Mistrzostw Powiatu Oławskiego była bardzo wyrównana. Cieszę się z wywalczenia Mistrzostwa Powiatu Oławskiego uważam, że nasza lokalna rywalizacja w ramach Licealiady jest bardzo wyrównana, a to sprawia, że później łatwiej gra się nam z mistrzami innych powiatów. Jednak kiedy w finale spotykamy się z drużynami wrocławskimi w których zazwyczaj grają reprezentanci znanych klubów lub zawodnicy ze szkół sportowych dochodzi do nierównej walki. Tak jest w przypadku koszykarzy czy piłkarzy nożnych, ale zdobyte w ten sposób doświadczenia są dla naszych sportowców najlepszą lekcją. Raz jeszcze dziękuję dziewczyną za grę, postawę i medal. Cieszymy się bardzo J

Czytaj więcej

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information