^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

MATURZYŚCI NA START!

003 Copy

Kwietniowe słońce i przyjazna atmosfera towarzyszyły maturzystom szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Oławskiego, którzy spotkali się 30.04.2019 r. o godzinie 11:00 pod basenami miejskimi Termy Jakuba, by po raz ostatni pobiec 2,5 – kilometrową trasą w parku miejskim do matury. Oławski Bieg Maturzystów jest cykliczną imprezą sportowo-rekreacyjną, organizowaną od 2012 r. przez ZSP Nr 2 w Oławie.

numer startowy Copy 

Przed rozpoczęciem rywalizacji maturzystów przywitali i obdarzyli dobrym słowem: Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń, Burmistrz Miasta Oława Tomasz Frischmann, Dyrektor ZSP Nr 2 w Oławie Jadwiga Braniewska oraz Przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP Nr 2 w Oławie Tomasz Rożniatowski, który postanowił również przebiec z uczniami wyznaczoną pętlę. Jak co roku bramy startowej użyczyło studio reklamy Wena w Oławie. Posiłek regeneracyjny dla uczestników Biegu przygotowała jadłodajnia „Jak u mamy”, a wodą (z sokiem J) częstował Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Oławie. O dobre nagłośnienie zadbało Starostwo Powiatowe w Oławie. Przed startem uczestnicy mogli się porządnie rozgrzać podczas rozgrzewki poprowadzonej przez Dominikę Bator-Wróbel, właścicielkę Oławskiego Centrum Tańca. Lokalne media jak co roku zadbały o przygotowanie przepięknej oprawy filmowo -fotograficznej. Jeszcze tego samego dnia można było zobaczyć relację na ich portalach internetowych ( OLAWA24.PL, OSI OLAWA, Marzejkomedia, OTVK, Gazeta-Powiatowa Wiadomości Oławskie). Medale i nagrody dla zwycięzców Biegu ufundowali: Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie, siłownia „Relax” w Oławie, studio fotografii HQ w Oławie. W VII Oławskim Biegu Maturzystów uczestniczyło w sumie ok. 80 osób. Niektórzy z uczestników „ścigali się” biegnąc po złoto, inni natomiast potraktowali bieg jako rekreacyjne „truchtanie”. Nie zabrakło ciekawych strojów. Każdy uczestnik otrzymał numer startowy, który brał udział w losowaniu loterii fantowej. I tak oto najszybsze wśród pań były: 1 miejsce – Magdalena Jałoszyńska z LO Nr 1 w Oławie, 2 miejsce – Aleksandra Kowalczyk z ZSP Nr 2 w Oławie (klasa wojskowa), 3 miejsce – Oliwia Abramowicz z ZSP Nr 2 w Oławie (klasa wojskowa). Najszybsi wśród panów: 1 miejsce – Karol Kraś z ZSP Nr 2 w Oławie (klasa wojskowa), 2 miejsce – Dankan May z ZSP Nr 2 w Oławie, 3 miejsce – Dominik Domański z ZSP Nr 2 w Oławie. W kategorii najszybszy nauczyciel zwyciężyła Katarzyna Stala-Kondrakiewicz z SZ w Jelczu-Laskowicach. W kategorii najszybszy VIP medale otrzymali: Burmistrz Miasta Oława Tomasz Frischmann oraz Przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP Nr 2 w Oławie Tomasz Rożniatowski. Nagrodę specjalną za najzabawniejszy strój otrzymał uczeń Oskar Raczkowski z ZSP Nr 2 w Oławie. Maturzyści dobiegli do celu. Nikt i nic nie zmąciło sprawnie przeprowadzonej imprezy. To dla nich zaświeciło słońce. Dla nich zakwitły kasztany, bo taki jest porządek i kolej rzeczy. Nikt podczas biegu nie połamał nóg. Teraz życzymy im za to połamania piór w zmaganiach z egzaminem dojrzałości. Z wypowiedzi pana Tomasza Rożniatowskiego: Maturę miałem już dawno, ale warto było skorzystać z zaproszenia i pobiec. Świetna zabawa i niesamowita atmosfera. Super organizacja i wspaniała młodzież.

1e1cd-DSC06117 Copy

Sponsorzy VII Oławskiego Biegu Maturzystów Biegiem do matury: Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie, Studio Reklamy Wena w Oławie, Siłownia „Relax” w Oławie, KurczePieczone, Pub Gladiator, Studio Fotografii HQ, Skok Stefczyka/oddział w Oławie, Księgarnia „Pinokio”, Centrum Papiernicze w Oławie, Termy Jakuba, Pizza Maestro, Kulinarna Enklawa, Studio kosmetyki „Jagoda”, Centrum Sztuki w Oławie, Browar Probus, ZWiK, Oławskie Centrum Tańca. Dziękujemy sponsorom za ich hojność i życzliwość.

K.Bandura

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information