MATURZYŚCI NA START!

003 Copy

Kwietniowe słońce i przyjazna atmosfera towarzyszyły maturzystom szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Oławskiego, którzy spotkali się 30.04.2019 r. o godzinie 11:00 pod basenami miejskimi Termy Jakuba, by po raz ostatni pobiec 2,5 – kilometrową trasą w parku miejskim do matury. Oławski Bieg Maturzystów jest cykliczną imprezą sportowo-rekreacyjną, organizowaną od 2012 r. przez ZSP Nr 2 w Oławie.

numer startowy Copy

Przed rozpoczęciem rywalizacji maturzystów przywitali i obdarzyli dobrym słowem: Starosta Oławski Zdzisław Brezdeń, Burmistrz Miasta Oława Tomasz Frischmann, Dyrektor ZSP Nr 2 w Oławie Jadwiga Braniewska oraz Przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP Nr 2 w Oławie Tomasz Rożniatowski, który postanowił również przebiec z uczniami wyznaczoną pętlę. Jak co roku bramy startowej użyczyło studio reklamy Wena w Oławie. Posiłek regeneracyjny dla uczestników Biegu przygotowała jadłodajnia „Jak u mamy”, a wodą (z sokiem J) częstował Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Oławie. O dobre nagłośnienie zadbało Starostwo Powiatowe w Oławie. Przed startem uczestnicy mogli się porządnie rozgrzać podczas rozgrzewki poprowadzonej przez Dominikę Bator-Wróbel, właścicielkę Oławskiego Centrum Tańca. Lokalne media jak co roku zadbały o przygotowanie przepięknej oprawy filmowo -fotograficznej. Jeszcze tego samego dnia można było zobaczyć relację na ich portalach internetowych ( OLAWA24.PL, OSI OLAWA, Marzejkomedia, OTVK, Gazeta-Powiatowa Wiadomości Oławskie). Medale i nagrody dla zwycięzców Biegu ufundowali: Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie, siłownia „Relax” w Oławie, studio fotografii HQ w Oławie. W VII Oławskim Biegu Maturzystów uczestniczyło w sumie ok. 80 osób. Niektórzy z uczestników „ścigali się” biegnąc po złoto, inni natomiast potraktowali bieg jako rekreacyjne „truchtanie”. Nie zabrakło ciekawych strojów. Każdy uczestnik otrzymał numer startowy, który brał udział w losowaniu loterii fantowej. I tak oto najszybsze wśród pań były: 1 miejsce – Magdalena Jałoszyńska z LO Nr 1 w Oławie, 2 miejsce – Aleksandra Kowalczyk z ZSP Nr 2 w Oławie (klasa wojskowa), 3 miejsce – Oliwia Abramowicz z ZSP Nr 2 w Oławie (klasa wojskowa). Najszybsi wśród panów: 1 miejsce – Karol Kraś z ZSP Nr 2 w Oławie (klasa wojskowa), 2 miejsce – Dankan May z ZSP Nr 2 w Oławie, 3 miejsce – Dominik Domański z ZSP Nr 2 w Oławie. W kategorii najszybszy nauczyciel zwyciężyła Katarzyna Stala-Kondrakiewicz z SZ w Jelczu-Laskowicach. W kategorii najszybszy VIP medale otrzymali: Burmistrz Miasta Oława Tomasz Frischmann oraz Przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP Nr 2 w Oławie Tomasz Rożniatowski. Nagrodę specjalną za najzabawniejszy strój otrzymał uczeń Oskar Raczkowski z ZSP Nr 2 w Oławie. Maturzyści dobiegli do celu. Nikt i nic nie zmąciło sprawnie przeprowadzonej imprezy. To dla nich zaświeciło słońce. Dla nich zakwitły kasztany, bo taki jest porządek i kolej rzeczy. Nikt podczas biegu nie połamał nóg. Teraz życzymy im za to połamania piór w zmaganiach z egzaminem dojrzałości. Z wypowiedzi pana Tomasza Rożniatowskiego: Maturę miałem już dawno, ale warto było skorzystać z zaproszenia i pobiec. Świetna zabawa i niesamowita atmosfera. Super organizacja i wspaniała młodzież.

1e1cd-DSC06117 Copy

Sponsorzy VII Oławskiego Biegu Maturzystów Biegiem do matury: Starostwo Powiatowe w Oławie, Urząd Miejski w Oławie, Studio Reklamy Wena w Oławie, Siłownia „Relax” w Oławie, KurczePieczone, Pub Gladiator, Studio Fotografii HQ, Skok Stefczyka/oddział w Oławie, Księgarnia „Pinokio”, Centrum Papiernicze w Oławie, Termy Jakuba, Pizza Maestro, Kulinarna Enklawa, Studio kosmetyki „Jagoda”, Centrum Sztuki w Oławie, Browar Probus, ZWiK, Oławskie Centrum Tańca. Dziękujemy sponsorom za ich hojność i życzliwość.

K.Bandura