Ojczyzna moja wolna, wolna…

1

W ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości 22 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny pt. „Ojczyzna moja wolna, wolna…”, a także Konkurs Plastyczny na plakat upamiętniający tę piękną rocznicę. Celem konkursów było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia na temat wielkich Polaków mających wpływ na odrodzenie państwa, a także kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego.

Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Pan Starosta Powiatu Oławskiego- Zdzisław Brezdeń, Pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia- Małgorzata Łagowska, Pani Wiceburmistrz Miasta Oława- Małgorzata Pasierbowicz.

3

2

Zmagania konkursowe poprzedził montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 2c, 4c, 2d i 1d, którzy śpiewem i recytacją wprowadzili nas w podniosły nastrój.

Wszyscy mogliśmy podziwiać talent uczniów, którzy przygotowali plakaty upamiętniające tę ważną rocznicę. Pani Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Małgorzata Łagowska wraz z Panią Dyrektor Jadwigą Braniewską wręczyły nagrody autorom najciekawszych prac:

I miejsce: Kinga Ryndak z ZSP nr2 w Oławie

II miejsce: Nicol Golec z ZSP nr 2 w Oławie

III miejsce : Katarzyna Świętach z ZS w Jelczu-Laskowicach.

Po części pisemnej konkursu historycznego wyłoniono najlepszych uczniów: Jakuba Wrońskiego, Macieja Kamińskiego, Mikołaja Mydlarskiego z LO nr 1, Dawida Frączaka z ZS w Jelczu- Laskowicach oraz Małgorzatę Boratyn i Adriana Mrozka
z ZSP nr 2
. Wszyscy przystąpili do pełnych emocji zmagań części ustnej, która zakończyła konkurs następującym wynikiem:

I miejsce: Jakub Wroński- LO nr 1 w Oławie

II miejsce: Maciej Kamiński- LO nr 1 w Oławie

III miejsce: Małgorzata Boratyn- ZSP nr 2 w Oławie

Uczniom gratulujemy wiedzy i opanowania, a nauczycielom i opiekunom dziękujemy za przygotowanie do konkursu!

Szczególne podziękowania kierujemy do fundatorów wspaniałych nagród: Starostwu Powiatowemu w Oławie, Burmistrzowi Miasta Oława oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Oławie.

Dziękujemy za wsparcie przy organizacji uroczystości: nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy przygotowali również smaczny poczęstunek!

Organizatorami konkursów i uroczystości byli: Monika Kosiorek i Piotr Kołodziej.