9 listopada 2018 roku uczciliśmy Niepodległą

9 listopada 2018 roku uczciliśmy Niepodległą. Dzięki zaangażowaniu Samorządu Szkolnego i uczniów z klasy 2b szkoła została odświętnie przystrojona flagami, rozetami i kwiatami w barwach narodowych, zdjęciami ukazującymi najważniejsze wydarzenia z okresu odzyskania niepodległości.

Prezydent RP Andrzej Duda tak określił tę szczególną rocznicę : Jestem głęboko przekonany, że stulecie odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Ogromnie zależy mi na tym, aby jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty i by każdy z nas, obywateli Rzeczypospolitej, czuł się zaproszony nie tylko do udziału w uroczystościach i innych wydarzeniach rocznicowych, ale przede wszystkim do ich współtworzenia.

Wspólnie świętowaliśmy zatem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielu wzruszeń dostarczył nam apel przygotowany przez uczniów klasy 2c, 4c i 1d pod opieką pani Moniki Kosiorek. Patriotyczne piosenki, historyczne zapiski i fragmenty prywatnych listów żołnierzy walczących o wolność przypomniały nam, jak trudna i długa była droga Polaków do wolności.

O godz. 11.11 cała społeczność szkolna uroczyście odśpiewała hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.

W ramach obchodów rocznicy w tym dniu przeprowadzony został również konkurs na najlepszą wizytówkę naszego kraju pt.: „A to Polska właśnie!”. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali prezentacje, które pokazały, za co kochamy nasz kraj. Komisja oceniająca prace klas mogła spróbować tradycyjnych polskich potraw, brać udział w quizie historycznym, podziwiać dekoracje sal i wykonane plakaty, poznać historię polskiego sportu i dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek związanych z naszym krajem. Najwyżej oceniono prezentacje klasy 4c, 2c, 2d. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie głównej nagrody!

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, bo przede wszystkim razem uczciliśmy Wolną i Niepodległą Ojczyznę!

i kwiatami w barwach narodowych, zdjęciami ukazującymi najważniejsze wydarzenia
 z okresu odzyskania niepodległości.

Prezydent RP Andrzej Duda tak określił tę szczególną rocznicę : Jestem głęboko przekonany, że stulecie odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Ogromnie zależy mi na tym, aby jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty i by każdy z nas, obywateli Rzeczypospolitej, czuł się zaproszony nie tylko do udziału

O godz. 11.11 cała społeczność szkolna  uroczyście odśpiewała hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.