Magda w "Krainie Piosenki"

magda1

W dniach 29 – 31 października w Legnicy odbył się I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Poezji Śpiewanej „Kraina Piosenki”. To wydarzenie mające formułę konkursową propaguje i promuje dorobek artystyczny młodych solistów oraz zespołów z całego kraju. Trzydniowe spotkanie było swoistym sprawdzianem możliwości wokalnych i wokalno-instrumentalnych uczestników, ale również okazją do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń nie tylko muzycznych. W festiwalu udział wzięli uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych – od przedszkolaków po tegorocznych maturzystów. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 reprezentowała Magdalena Nowak, uczennica z klasy 4c technikum w zawodzie technik logistyk z innowacją wojskową.

magda2

Występ Magdy, która zaprezentowała przebój Polski międzywojennej do słów Juliana Tuwima Miłość ci wszystko wybaczy wzbudził wiele emocji i wzruszeń. Bardzo ważnym założeniem regulaminowym tego przedsięwzięcia był dobór piosenki do wieku wykonawcy, dlatego też, spośród wszystkich zgłoszeń do prezentacji festiwalowych dopuszczonych zostało tylko 75 wykonawców z Podkarpacia, Śląska, Wielkopolski, Lubelszczyzny i Dolnego Śląska. Serdecznie gratulujemy Magdzie udziału w tych niełatwych zmaganiach konkursowych oraz życzymy wielu jeszcze udanych występów oraz inspirujących muzycznych przygód.

magda3