Zasiej nadzieję

IMG 20181018 100220

Tym hasłem 18 października w Centrum Sztuki w Oławie odbyła się inauguracja X edycji Oławskich Pól Nadziei, która była okazją do krótkiego podsumowania działalności Hospicjum Domowego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Oławie. Dziesiąta edycja, podobnie jak w poprzednich latach, będzie obfitować w wydarzenia kulturalno-artystyczne, a wszystko połączone będzie z kwestami na rzecz osób nieuleczalnie chorych potrzebujących opieki.

IMG 20181018 101312

IMG 20181018 112907

Sala Centrum Sztuki w Oławie wypełniona była przede uczniami szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Oławy a także powiatu, ponieważ dla organizatorów ważne jest, aby idę hospicyjną i wrażliwość na potrzeby osób nieuleczalnie chorych zaszczepiać i pielęgnować od najmłodszych lat. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas mundurowych: 2 C i 4 C. Opiekę nad młodzieżą sprawowała Katarzyna Bandura.

IMG 20181018 113132

IMG 20181018 113211

IMG 20181018 113225
Z okazji jubileuszu wręczono okolicznościowe statuetki najbardziej zasłużonym wolontariuszom i osobom reprezentującym instytucje wspierające akcję Pól Nadziei w Oławie. Wydarzenie uatrakcyjnił występ młodzieżowej grupy TrzyKaśki z Wrocławia oraz poczęstunek ogromnym jubileuszowym tortem.