KONKURS „FRASZKA NA NIEPODLEGŁOŚĆ”

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie na fraszkę. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest napisanie utworu rymowanego, którego tematem będzie odzyskanie przez Polskę niepodległości. Treść fraszki dotyczyć może samego wydarzenia, postaci historycznej z nim związanej, bitwy i innych okoliczności, które historycznie można skojarzyć z odzyskaniem niepodległości i walką o polskie granice.

Wydrukowaną pracę konkursową składamy do 16 listopada 2018 r. do nauczycieli historii lub języka polskiego. Najlepsze fraszki zostaną odczytane na finale konkursu „Ojczyzna moja wolna, wolna…” 22.11.2018r. i nagrodzone ocenami.

Monika Kosiorek