Udział drużyny z klasy 3c w zawodach użyteczno- bojowych w Kłodzku

zawody1

W dniach 11 - 12 października, uczniowie klasy 3c, pod opieką Pani I. Pasieki brali udział w „Zawodach użyteczno -bojowych klas mundurowych województwa dolnośląskiego” w Kłodzku . W dniu pierwszym uczniowie sprostali czterem konkurencjom: strzelanie z karabinka KBKS 5.6 mm, szkic terenu, odszukiwanie spadochroniarza na podstawie siatki UTM oraz pokaz wybranych elementów samoobrony. Podsumowaniem tego dnia było spotkanie z przedstawicielami WKU Kłodzko.

zawody2

Następny dzień nie był taki przyjemny, ponieważ zaczął się o 4 nad ranem z powodu dzwoniących budzików i chrapiących uczestników. Po zjedzeniu śniadania wszyscy udaliśmy się do jednostki wojskowej 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej znajdującej się na wzgórzu. Po czterech kilometrach podróży pod górę, dotarliśmy do celu.

Zawody poprzedziła uroczystość wojskowa, na której przybyłych zawodników powitał Szef Kanceralii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

zawody3

Po apelu do każdej grupy został przydzielony opiekun z tamtejszej jednostki. W porównaniu z pierwszym dniem konkurencje były o wiele bardziej wymagające. Stawiliśmy czoła ośmiu konkurencjom. Rozpoczęliśmy wyznaczaniem azymutu oraz odczytywaniem odległości między punktami, następnie rzucaliśmy granatami do celów. Przed nami zostały najtrudniejsze konkurencje. Były to: pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej, most linowy, strzelanie z karabinka BERYL przy użyciu trenażera Czantoria. Problemem nie było dla nas strzelanie sytuacyjne przy użyciu karabinków ASG oraz pierwsza pomoc. Poślizgnęliśmy się na rozkładaniu i składaniu karabinka szturmowego BERYL.

Zakończeniem całego turnieju był apel podczas, którego ogłoszono wyniki. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce z pośród dziewięciu drużyn, tracąc zaledwie 2 punkty do czwartego miejsca.

W ciągu dwóch dni zintegrowaliśmy się z większością zawodników , rywalizując w przyjemnej atmosferze i pomagając sobie nawzajem. Sukcesem dla nas było zdobycie doświadczenia oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej.

zawody4

Kacper Gorzelak, Karol Kądziołka, Maciej Szeląg, Sebastian Serżyski