^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

Z BIAŁO-CZERWONĄ DLA UCZCZENIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

100 na 100 - Plakat - jpeg

W poniedziałek w naszej szkole odbyła się konferencja prasowa z udziałem Zdzisława Brezdenia – Starosty Oławskiego oraz Tomasza Frischmanna – Burmistrza Oławy. W konferencji oprócz wspomnianych panów uczestniczyła także Jadwiga Braniewska – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie oraz Marieta Gotfryd nasza reprezentantka na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

 Konferencja prasowa dotyczyła organizacji biegu patriotycznego 100 na 100 z BIAŁO-CZERWONĄ, który ma się odbyć w Oławie 2 maja 2018 roku. Miejsce przeprowadzenia konferencji nie było przypadkowe i chociaż jest to bieg powiatowy to pomysł jego zorganizowania powstał  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. Pomysłodawcą zorganizowania biegu dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości był Bogdan Maciej Olejnik – nauczyciel ZSP Nr 2 w Oławie. To właśnie z inicjatywy Pani Dyrektor Jadwigi Braniewskiej i Macieja Olejnika propozycja zorganizowania biegu została przedstawiona Panu Staroście i Panu Burmistrzowi, którzy zaakceptowali ten pomysł.

Bieg „100 na 100 z BIIAŁO-CZERWONĄ”  ma na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale liczba sto widniejąca na plakatach i materiałach reklamujących bieg symbolizuje także stu uczestników biegu, którzy na oławskim Rynku pokonają dystans 100 kilometrów. W biegu wystartuje bowiem 10 sztafet. Każda sztafeta będzie liczyła 10 osób i każdy z uczestników sztafety przebiegnie jeden kilometr co w sumie da dystans 100 kilometrów.

Należy podkreślić, że w organizację biegu aktywnie włączyła się młodzież naszej szkoły. Podczas zebrań w Oławskim Starostwie Powiatowym  reprezentowana przez Wojciecha Głogulskiego – przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, któremu należą się szczególne podziękowania za dotychczasowy wkład pracy oraz popularyzację idei biegu wśród koleżanek i kolegów z ZSP Nr 2 w Oławie. Podobne podziękowania należą się Pani Izabeli Pasiece opiekunowi samorządu szkolnego, której zasługą jest zaktywizowanie działalności samorządu szkolnego, a raczej jego odrodzenie. Jednak w pracę przygotowawczą najbardziej zaangażowany byl zespół nauczycieli wychowania fizycznego w składzie: Małgorzata Zemankiewicz, Urszula Berezowska, Przemysław Jagła oraz Bogdan Maciej Olejnik. To właśnie wspomniani nauczyciele pracowali nad przygotowaniem regulaminu, kart zgłoszeń i podejmowali inne działania związane z biegiem „100 na 100 z BIAŁO CZERWONĄ”.

Na koniec tylko jedna refleksja. Bieg jest chyba pierwszą tak dużą imprezą o charakterze powiatowym, która przygotowywana jest w Oławie z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców uczniów do tego, aby zaangażowali się w to patriotyczne wydarzenie, które powstało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. Wierzymy w to, że Wszyscy dla których Niepodległa Polska jest wartością nadrzędną zademonstrują swój patriotyzm i 2 maja 2018 roku wystartują w biegu lub pomogą w jego organizacji. Albo po prostu przyjdą, aby kibicować.

 

Z A P R A S Z A M Y

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information