Z BIAŁO-CZERWONĄ DLA UCZCZENIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

100 na 100 - Plakat - jpeg

W poniedziałek w naszej szkole odbyła się konferencja prasowa z udziałem Zdzisława Brezdenia – Starosty Oławskiego oraz Tomasza Frischmanna – Burmistrza Oławy. W konferencji oprócz wspomnianych panów uczestniczyła także Jadwiga Braniewska – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie oraz Marieta Gotfryd nasza reprezentantka na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Konferencja prasowa dotyczyła organizacji biegu patriotycznego 100 na 100 z BIAŁO-CZERWONĄ, który ma się odbyć w Oławie 2 maja 2018 roku. Miejsce przeprowadzenia konferencji nie było przypadkowe i chociaż jest to bieg powiatowy to pomysł jego zorganizowania powstał  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. Pomysłodawcą zorganizowania biegu dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości był Bogdan Maciej Olejnik – nauczyciel ZSP Nr 2 w Oławie. To właśnie z inicjatywy Pani Dyrektor Jadwigi Braniewskiej i Macieja Olejnika propozycja zorganizowania biegu została przedstawiona Panu Staroście i Panu Burmistrzowi, którzy zaakceptowali ten pomysł.

Bieg „100 na 100 z BIIAŁO-CZERWONĄ”  ma na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale liczba sto widniejąca na plakatach i materiałach reklamujących bieg symbolizuje także stu uczestników biegu, którzy na oławskim Rynku pokonają dystans 100 kilometrów. W biegu wystartuje bowiem 10 sztafet. Każda sztafeta będzie liczyła 10 osób i każdy z uczestników sztafety przebiegnie jeden kilometr co w sumie da dystans 100 kilometrów.

Należy podkreślić, że w organizację biegu aktywnie włączyła się młodzież naszej szkoły. Podczas zebrań w Oławskim Starostwie Powiatowym  reprezentowana przez Wojciecha Głogulskiego – przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, któremu należą się szczególne podziękowania za dotychczasowy wkład pracy oraz popularyzację idei biegu wśród koleżanek i kolegów z ZSP Nr 2 w Oławie. Podobne podziękowania należą się Pani Izabeli Pasiece opiekunowi samorządu szkolnego, której zasługą jest zaktywizowanie działalności samorządu szkolnego, a raczej jego odrodzenie. Jednak w pracę przygotowawczą najbardziej zaangażowany byl zespół nauczycieli wychowania fizycznego w składzie: Małgorzata Zemankiewicz, Urszula Berezowska, Przemysław Jagła oraz Bogdan Maciej Olejnik. To właśnie wspomniani nauczyciele pracowali nad przygotowaniem regulaminu, kart zgłoszeń i podejmowali inne działania związane z biegiem „100 na 100 z BIAŁO CZERWONĄ”.

Na koniec tylko jedna refleksja. Bieg jest chyba pierwszą tak dużą imprezą o charakterze powiatowym, która przygotowywana jest w Oławie z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców uczniów do tego, aby zaangażowali się w to patriotyczne wydarzenie, które powstało w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Oławie. Wierzymy w to, że Wszyscy dla których Niepodległa Polska jest wartością nadrzędną zademonstrują swój patriotyzm i 2 maja 2018 roku wystartują w biegu lub pomogą w jego organizacji. Albo po prostu przyjdą, aby kibicować.

Z A P R A S Z A M Y