Wiersze ojców naszych...

mms img-758935143

Dnia 11 stycznia dwie uczennice naszej szkoły uczestniczyły w II już Dolnośląskim Konkursie Poezji Sybirackiej ,,Wiersze ojców naszych”. Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu jest zrzeszeniem osób, których misją i celem działania jest zachowanie i przekazywanie prawdy historycznej o ofiarach oraz miejscach martyrologii Polaków deportowanych na Syberię i do Kazachstanu.

mms img-1531642503

Dzięki Dyrektorowi Ośrodka Pamięć i Przyszłość ponownie został on przeprowadzony w gościnnym i niezwykle ciekawym miejscu, jakim jest Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Barth i Kamila Cybul z klasy 3 c TL. Nasze reprezentantki nie zajęły w konkursie wyróżnionych miejsc, ale pięknie wyrecytowały wybrane utwory Pani Łucji Michalik, od wielu lat zaprzyjaźnionej z naszą szkołą. Uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki przygotowane przez organizatorów. Z pewnością będziemy brać udział w kolejnych edycjach tego konkursu.

mms img901250601

mms img1444773595