„Życie nie po to tylko jest, by brać…” czyli koncert kolęd w Hospicjum

koledy1

We wtorek, 19 grudnia, nasi wolontariusze wraz z panią pedagog Jadwigą Migałą oraz panią katechetką Mirą Dziadurą, wybrali się z wizytą do Hospicjum. Przedstawili przygotowany wcześniej koncert kolęd oraz wiersze świąteczne. Nasi uczniowie dostarczyli podopiecznym ZOL i Hospicjum wiele radości i wzruszeń, przychodząc z kolędą na ustach i zachęcając do wspólnego śpiewania. Pielęgniarki oraz pacjenci otrzymali kartki z najlepszymi życzeniami, a tym, którzy nie mogli uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu, nasi wolontariusze zanieśli kartki świąteczne do sal.

Dla uczniów była to cenna lekcja, podczas której przypomnieli sobie, że „życie nie po to tylko jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać i aby żyć siebie samego trzeba dać”.

koledy2

koledy3