^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

2021 – ROK STANISŁAWA LEMA

Stanisław Lem

Urodzony 12 lub 13 września 1921 we Lwowie Zmarł 27 marca 2006 w Krakowie. Polski pisarz gatunku hard science fiction, filozof, futurolog oraz krytyk. Ukończył medycynę, ale nigdy nie podjął pracy jako lekarz.

 

SolarisJest najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem, a w pewnym okresie był najbardziej poczytnym nieanglojęzycznym pisarzem SF, mimo małego odbioru w Stanach Zjednoczonych. Jego książki przetłumaczono na ponad 40 języków, osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

Bibliografia cyfrowa:

Oficjalna strona Stanisława Lema;

Biogram;

13 przepowiedni Lema, które się sprawdziły
„(…)Tablet i e-booki, smartfony, Google, a nawet Matrix zostały wymyślone przez autora „Solaris” już w połowie XX wieku. (…) trafnie przewidział zmierzch książek papierowych i nadejście ery formatów elektronicznych i czytników e-booków. Pisał o tym już w 1961 roku w powieści „Powrót z gwiazd (…)
(…) Całe popołudnie spędziłem w księgarni. Nie było w niej książek. Nie drukowano ich już od pół wieku bez mała. A tak się na nie cieszyłem, po mikrofilmach, z których składała się biblioteka „Prometeusza”. Nic z tego. Nie można już było szperać po półkach, ważyć w ręce tomów, czuć ich ciężaru, zapowiadającego rozmiar lektury. Księgarnia przypominała raczej elektronowe laboratorium. Książki to były kryształki z utrwaloną treścią. Czytać można je było przy pomocy optonu. Był nawet podobny do książki, ale o jednej, jedynej stronicy między okładkami. Za dotknięciem pojawiały się na niej kolejne karty tekstu.(…)

Audioteka Stanisław Lem

Lem na NinateceStanisław Lem na Ninatece

Stanisław Lem | Zapiski ze współczesności | 1/5 (wypowiedź)
Znany pisarz wspomina swoje dzieciństwo we Lwowie, okres okupacji, studiów medycznych oraz początki kariery literackiej: pisanie wierszy, tworzenie opowiadań i próby wydania debiutu książkowego
Lem | Sezon na Dwójkę (program publicystyczny)
Audycja poświęcona twórczości Stanisława Lema
Szpital Przemienienia | Stanisław Lem | 1/25 (słuchowisko)
Debiutancka, realistyczna powieści Stanisława Lema, w której odnajdujemy autobiograficzne tropy wojennej okupacji, a także początki problemów filozoficznych, które przez całe życie nurtowały pisarza
Lem. Życie nie z tej ziemi | Wojciech Orliński | 1/25 (słuchowisko)
Pierwsza w Polsce biografia Stanisława Lema. W książce Wojciech Orliński czerpie zarówno z nowo odkrytych, jak i wcześniej niewykorzystanych źródeł. Autor, korzystając szczególnie z ustaleń Agnieszki Gajewskiej zawartych w jej książce „Zagłada i gwiazdy. Przeszłość w prozie Stanisława Lema”, odkrywa zarówno poważne, jak i zabawne tajemnice z życia pisarza

Zapraszamy do Biblioteki Szkolnej oraz lektury, gdyż:

„Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały” - Stanisław Lem Doskonała próżnia. Wielkość urojona

FILM PROMOCYJNY

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information