^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

Konkurs o "Żołnierzach Niezłomnych"

IMG-20210331-WA0012

Z okazji, obchodzonego dnia 1 marca, Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zespole Szkół imienia Zjednoczonej Europy w Oławie odbył się konkurs.

Wydarzenie zorganizowano przy współudziale Sekcji Wychowawczej 1 Brzeskiego Pułku Saperów i Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Konkurs miał na celu oddanie hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 22 pytania dotyczące historii drugiej konspiracji. Wiedza jaką wykazali się uczestnicy, imponuje. Dwoje uczniów zdobyło maksymalną liczbę punktów, troje prawidłowo odpowiedziało na 20 pytań i troje na 19 pytań. Serdeczne gratulujemy.

Wyniki konkursu:

Pierwsze miejsce: Justyna Wilgosiewicz i Jakub Tama.

Drugie miejsce: Maja Wojciechowska, Natalia Boruń, Bartosz Tęcza.

Trzecie Miejsce: Aleksandra Rożniatowska, Estera Ciosek, Dominik Jezierski.

Wyróżnienie: Kacper Bogus, Jakub Pietrzyk, Kiril Savruzhenko.

IMG-20210331-WA0007

IMG-20210331-WA0021

IMG-20210331-WA0025

IMG-20210331-WA0029

IMG-20210331-WA0032

IMG-20210331-WA0034

IMG-20210331-WA0048

Bohaterowie konkursu byli patriotami, a spędzili najlepsze lata życia w polskich więzieniach, torturowani i poniżani. Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni. Zapłacili za swoje przywiązanie do ojczyzny najwyższą cenę. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego, wywodzący się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę, wierni złożonej przysiędze.1 marca jest datą symboliczną, która nawiązuje do 1 marca 1951 r. Tego dnia w więzieniu na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Adamie Lazarowiczu, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Rzepce, Franciszku Błażeju, Józefie Batorym i Karolu Chmielu.

W roku największej aktywności podziemia (rok 1945) działało w nim nawet 200 tysięcy konspiratorów. Żołnierzy Wyklętych dotknęły ogromne prześladowania. Wielu zginęło – zamordowanych skrytobójczo lub na podstawie wyroków komunistycznych sądów.

Nagrody ufundowała Sekcja Wychowawcza 1 Brzeskiego Pułku Saperów (książki o tematyce patriotycznej) oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół imienia Zjednoczonej Europy w Oławie (karty podarunkowe).

nagr3 

Gratulacje dla uczestników konkursu.

Serdeczne podziękowania dla:

Pułkownika Grzegorza Oskroby – Dowódcy 1 Brzeskiego Pułku Saperów

Podpułkownika Piotra Dudy – Dowódcy 1 Batalionu Inżynieryjnego 1 Brzeskiego Pułku Saperów

Porucznika Pawła Romka – Rzecznika Prasowego Dowódcy 1 Brzeskiego Pułku Saperów

Starszego Szeregowego Tomasza Rożniatowskiego – Sekcja Wychowawcza 1 Brzeskiego Pułku Saperów, Przewodniczącego Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie, współorganizatora konkursu.

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information