Erasmus w naszej szkole

erasmus

W 2020 roku nasz projekt złożony w Narodowej Agencji Programu Erasmus+ otrzymał akceptację i finansowe wsparcie. Projekt dotyczy finansowania z funduszy europejskich praktyk zagranicznych uczniów naszej szkoły. Uczniowie technikum (technik informatyk, technik spedytor, technik logistyk, technik ekonomista, technik handlowiec) będą mogli wyjeżdżać na zorganizowane przez szkołę praktyki zawodowe. Wszelkie koszty związane z wyjazdem i pobytem za granicą uczestników będą pokryte z pozyskanych środków.

Początkowo wybrane kraje jako miejsca odbywania praktyk – Hiszpania i Włochy mogą ulec zmianie z uwagi na sytuację pandemiczną w Europie. Jako koordynator projektu z ramienia szkoły skontaktuję się z wychowawcami klas, które będą w nim uczestniczyć. Jeśli sytuacja pandemiczna w Europie zostanie opanowana, wyjazd pierwszej grupy uczniów nastąpi jesienią 2021 roku.

Eurydyka Draus

(szkolny koordynator projektu)