^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2021

Ranking „Perspektyw”:
TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2021
dla Technikum Nr 2
w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Brawo My!

technikum-srebro

          W XXIII Ogólnopolskim Rankingu Techników 2020, przeprowadzanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, Technikum Nr 2 w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie zajęło 211 miejsce w kraju na 500 zakwalifikowanych techników! Wśród dolnośląskich techników szkoła plasuje się na 6 miejscu! Poprawiliśmy swoje miejsce wśród najlepszych szkół technicznych w kraju o 22 miejsca, a na Dolnym Śląsku o 3 w stosunku do roku 2019. 

             Do tego prestiżowego Rankingu Kapituła zakwalifikowała technika w Polsce, biorąc pod uwagę średnie wyniki maturalne z języka polskiego i matematyki, które nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej w tego typu szkołach. Niezmienne pozostały cztery kryteria oceny: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz dodatkowych, a także wyniki egzaminów zawodowych. Osiągnięcia uczniów w dwóch ostatnich kategoriach miały szczególny wpływ na rezultat ostateczny.

            Technikum Nr 2 w Oławie ma prawo do używania w 2021 r. tytułu honorowego „Srebrnej Szkoły” i związanego z nim graficznego znaku jakości w kształcie szkolnej tarczy. Zdobycie wysokiego miejsca w Rankingu Techników „Perspektyw” jest dla nas powodem do dumy, zwłaszcza, że ograniczenia związane z pandemią wymusiły na nas zmianę dotychczasowego sposobu pracy.

            Gratulujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom wspólnego sukcesu!

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information