TYTUŁ SREBRNEJ SZKOŁY 2021

w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Brawo My!

technikum-srebro

W XXIII Ogólnopolskim Rankingu Techników 2020, przeprowadzanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, Technikum Nr 2 w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie zajęło 211 miejsce w kraju na 500 zakwalifikowanych techników! Wśród dolnośląskich techników szkoła plasuje się na 6 miejscu! Poprawiliśmy swoje miejsce wśród najlepszych szkół technicznych w kraju o 22 miejsca, a na Dolnym Śląsku o 3 w stosunku do roku 2019.

Do tego prestiżowego Rankingu Kapituła zakwalifikowała technika w Polsce, biorąc pod uwagę średnie wyniki maturalne z języka polskiego i matematyki, które nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej w tego typu szkołach. Niezmienne pozostały cztery kryteria oceny: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz dodatkowych, a także wyniki egzaminów zawodowych. Osiągnięcia uczniów w dwóch ostatnich kategoriach miały szczególny wpływ na rezultat ostateczny.

Technikum Nr 2 w Oławie ma prawo do używania w 2021 r. tytułu honorowego „Srebrnej Szkoły” i związanego z nim graficznego znaku jakości w kształcie szkolnej tarczy. Zdobycie wysokiego miejsca w Rankingu Techników „Perspektyw” jest dla nas powodem do dumy, zwłaszcza, że ograniczenia związane z pandemią wymusiły na nas zmianę dotychczasowego sposobu pracy.

Gratulujemy Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom wspólnego sukcesu!