XVII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO – LOGICZNY

Powiatu Oławskiego

Organizatorzy konkursu:

-        Starostwo Powiatowe w Oławie

-        Powiatowy Ośrodek Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie.

Cele konkursu:

1.     Popularyzacja wiedzy matematycznej wśród jak najszerszego kręgu młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

2.     Wzbogacenie słownictwa matematycznego.

3.     Kształtowanie pojęć matematycznych.

4.     Oswajanie z różnymi, równoważnymi definicjami tych pojęć.

5.     Wdrażanie do samodzielnego czytania ze zrozumieniem zadań i poleceń matematycznych.

6.     Rozwijanie umiejętności: logicznego myślenia, przeprowadzania rozumowań, spostrzegawczości, odkrywania reguł i prawidłowości, stosowania poprawnych uogólnień, dokonywania analizy i syntezy.

Terminarz eliminacji:

Konkurs ten będzie przebiegał dwuetapowo:

I etapszkolny

19.11.2020r. (czwartek)        o godz. 15.00 – część właściwa

o godz. 16.00 – dogrywka na czas (dla wszystkich)

II etappowiatowy

26.11.2020r. (czwartek)        o godz. 15.00 – część właściwa

o godz. 16.00 – dogrywka na czas (dla wszystkich)

Zadania zostaną opublikowane na stronie POPPPIDM w Oławie: www.poradnia.olawa.pl w aktualnościach. Uczeń przystępuje do części zasadniczej o godzinie 15.00, klikając na właściwy link, rozwiązuje zadania i przesyła odpowiedzi. Ma na tę część godzinę, czyli 60 minut. Następnie niezwłocznie o godzinie 16.00 uruchamia obowiązkowo dogrywkę. Tu istotne jest i właściwa odpowiedź i czas. Dodatkowe punkty zdobywa ten, kto rozwiąże dogrywkowe zadanie pierwszy.

Po sprawdzeniu prac nazwiska osób zakwalifikowanych do finału przesłane zostaną mailem.

Organizacja konkursu:

1.     Etap szkolny - uczestnikami konkursu mogą być uczniowie dowolnych klas I - IV szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

1. Etap powiatowy - każda szkoła ma prawo zgłosić czteroosobową drużynę. Szkoła, która nie zgłasza drużyny ma prawo zgłosić do konkursu jednego lub dwóch uczniów, którzy będą klasyfikowani indywidualnie.

3.     Klasyfikacja prowadzona będzie w kategorii indywidualnej i drużynowej.

4.     O wszystkich sprawach związanych z przebiegiem konkursu, nie omówionych w tym Regulaminie, decyduje komisja powołana przez organizatorów.

Sponsorzy oraz nagrody:

1.     Nagrody dla laureatów indywidualnych ufunduje Starostwo Powiatowe w Oławie.

1. Szkoła, której drużyna zwycięży w konkursie będzie miała prawo do wytypowania w przyszły roku szkolnym dodatkowej drużyny.

Bieżących informacji o konkursie udziela:

Ewa Stelczyk POPPPiDM w Oławie,