^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

XVII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO – LOGICZNY

XVII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO – LOGICZNY

dla uczniów klas I - IV szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych

Powiatu Oławskiego

Organizatorzy konkursu:

-        Starostwo Powiatowe w Oławie

-        Powiatowy Ośrodek Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie.

 

Cele konkursu:

1.     Popularyzacja wiedzy matematycznej wśród jak najszerszego kręgu młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

2.     Wzbogacenie słownictwa matematycznego.

3.     Kształtowanie pojęć matematycznych.

4.     Oswajanie z różnymi, równoważnymi definicjami tych pojęć.

5.     Wdrażanie do samodzielnego czytania ze zrozumieniem zadań i poleceń matematycznych.

6.     Rozwijanie umiejętności: logicznego myślenia, przeprowadzania rozumowań, spostrzegawczości, odkrywania reguł i prawidłowości, stosowania poprawnych uogólnień, dokonywania analizy i syntezy.

Terminarz eliminacji:

Konkurs ten będzie przebiegał dwuetapowo:

I etapszkolny

19.11.2020r. (czwartek)        o godz. 15.00 – część właściwa

                                               o godz. 16.00 – dogrywka na czas (dla wszystkich)

II etappowiatowy

26.11.2020r. (czwartek)        o godz. 15.00 – część właściwa

                                               o godz. 16.00 – dogrywka na czas (dla wszystkich)

Zadania zostaną opublikowane na stronie POPPPIDM w Oławie: www.poradnia.olawa.pl w aktualnościach. Uczeń przystępuje do części zasadniczej o godzinie 15.00, klikając na właściwy link, rozwiązuje zadania i przesyła odpowiedzi. Ma na tę część godzinę, czyli 60 minut. Następnie niezwłocznie o godzinie 16.00 uruchamia obowiązkowo dogrywkę. Tu istotne jest i właściwa odpowiedź i czas. Dodatkowe punkty zdobywa ten, kto rozwiąże dogrywkowe zadanie pierwszy.

Po sprawdzeniu prac nazwiska osób zakwalifikowanych do finału przesłane zostaną mailem.

Organizacja konkursu:

1.     Etap szkolny - uczestnikami konkursu mogą być uczniowie dowolnych klas I - IV szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

 1. Etap powiatowy - każda szkoła ma prawo zgłosić czteroosobową drużynę. Szkoła, która nie zgłasza drużyny ma prawo zgłosić do konkursu jednego lub dwóch uczniów, którzy będą klasyfikowani indywidualnie.

3.     Klasyfikacja prowadzona będzie w kategorii indywidualnej i drużynowej.

4.     O wszystkich sprawach związanych z przebiegiem konkursu, nie omówionych w tym Regulaminie, decyduje komisja powołana przez organizatorów.

Sponsorzy oraz nagrody:

1.     Nagrody dla laureatów indywidualnych ufunduje Starostwo Powiatowe w Oławie.

 1. Szkoła, której drużyna zwycięży w konkursie będzie miała prawo do wytypowania w przyszły roku szkolnym dodatkowej drużyny.

Bieżących informacji o konkursie udziela:

Ewa Stelczyk POPPPiDM w Oławie,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 693-867-551

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information