Konkurs wiedzy o Nowej Zelandii

Zapraszamy do udziału w anglojęzycznym Konkursie wiedzy o Nowej Zelandii.

Etap szkolny, polegający na teście otwartym i zamkniętym, odbedzie się 5 marca w Sali nr 38 na lekcji drugiej. Zakres materiału znajduje się na poniższych stronach internetowych:

konkurs

Finał konkursu odbędzie się 20 marca w Jelczu-Laskowicach i będzie polegał na zmaganiach trzyosobowych zespołow.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się po informacje i zapisy do Pana Michała Zająca

Życzenia dla maturzystów od przewodniczącego Rady Powiatu i starosty

Drodzy maturzyści! Rozpoczęliście zatem wielkie odliczanie dni do najważniejszego egzaminu w życiu. Studniówka jest zwiastunem dorosłości, do której wkrótce nieuchronnie wkroczycie. Jesteśmy przekonani, że ten najpiękniejszy bal młodości utrwali w pamięci najwspanialsze wspomnienia z lat szkolnych. Z pewnością zapamiętacie go na długo, gdyż bal maturalny jest wyjątkowym spotkaniem uczniów, wychowawców, nauczycieli i rodziców, w niecodziennych okolicznościach i w niezwykłej oprawie. Wraz z zakończeniem szkoły średniej, staniecie się dojrzałymi ludźmi, biorącymi odpowiedzialność za swoje losy. Zapewne już przekonaliście się, że aby w życiu dojść do czegoś naprawdę wartościowego, najpierw trzeba obrać właściwy kierunek i pomimo piętrzących się przeciwności, śmiało wyruszyć w drogę. To, czy osiągniecie zamierzone cele, zrealizujecie plany, a marzenia zmienicie w rzeczywistość - w znacznej mierze zależy od tego, jak duży wysiłek włożyliście w swój dotychczasowy rozwój i z jakim zaangażowaniem będziecie pracować dalej.

Wszystkim uczniom, kończącym edukację w szkołach średnich, prowadzonych przez samorząd Powiatu Oławskiego, życzymy zdania matury, egzaminów zawodowych, zdobycia indeksu na upragnioną uczelnię lub podjęcia atrakcyjnej i satysfakcjonującej pracy. Niech wytrwałość i odwaga towarzyszą wszystkim maturzystom w realizacji wytyczonych celów i marzeń oraz nikomu niech nie zabraknie determinacji w dążeniu do tego, aby żyć mądrze, szlachetnie i odpowiedzialnie! Wierzymy, że wielu spośród Was, po zakończeniu studiów - jako dobrze przygotowani specjaliści w wyuczonych profesjach - zwiąże przyszłość ze swoim rodzinnym powiatem oławskim, aby wziąć odpowiedzialność za kształtowanie jego losów oraz realizować własne pomysły na dorosłe życie osobiste i zawodowe.

PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU
Tadeusz Kułakowski