^Back To Top
 • 1 Szkoła kreatywna - z innowacjami
  TECHNIK LOGISTYK - klasa wojskowa "Bezpieczeństwo Narodowe" ......................... TECHNIK EKONOMISTA / HANDLOWIEC - psychologia biznesu ................................... TECHNIK INFORMATYK - tworzenie gier / robotyka ......................................................... TECHNIK SPEDYTOR - bezpieczeństwo wewnętrzne - ochrona osób i mienia
 • 2 Technik informatyk
  to osoba wykształcona w dziedzinie nauk komputerowych, posiadająca wiedzę i umiejętności głównie z zakresu budowy i zasady działania urządzeń komputerowych, oraz przekazywania danych za pomocą programów komputerowych, wykorzystujących umieszczone w nich informacje do określonych działań.
 • 3 Technik logistyk
  to nowy zawód poszukiwany na rynku polskim, ale i europejskim. Zadaniem logistyka jest planowanie, realizowanie i kontrolowanie gospodarowania zespołami ludzi oraz zasobami materiałów, surowców, produktów i ich przemieszczania w przestrzeni i czasie w ten sposób, aby osiągnąć jak najlepszy efekt dla firmy.
 • 4 Technik spedytor
  to osoba, która organizuje transport towarów importowanych, eksportowanych oraz przewożonych wewnątrz kraju. Swoją pracę wykonuje wykorzystując umiejętność obsługi komp uterów, telefaksów, telefonów i maszyn oraz urządzeń biurowych.
 • 5 Technik ekonomista / handlowiec
  Ekonomista to specjalista w szeroko pojętej dziedzinie ekonomii, handlu i finansów. Zajmuje się księgowością, podatkami, sprawozdawczością finansową oraz budżetem firmy. Technik handlowiec to zawód bardzo poszukiwany na rynku pracy, dający bardzo rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności na wielu polach.
baner

Home

Życzenia dla maturzystów od przewodniczącego Rady Powiatu i starosty

Drodzy maturzyści! Rozpoczęliście zatem wielkie odliczanie dni do najważniejszego egzaminu w życiu. Studniówka jest zwiastunem dorosłości, do której wkrótce nieuchronnie wkroczycie. Jesteśmy przekonani, że ten najpiękniejszy bal młodości utrwali w pamięci najwspanialsze wspomnienia z lat szkolnych. Z pewnością zapamiętacie go na długo, gdyż bal maturalny jest wyjątkowym spotkaniem uczniów, wychowawców, nauczycieli i rodziców, w niecodziennych okolicznościach i w niezwykłej oprawie. Wraz z zakończeniem szkoły średniej, staniecie się dojrzałymi ludźmi, biorącymi odpowiedzialność za swoje losy. Zapewne już przekonaliście się, że aby w życiu dojść do czegoś naprawdę wartościowego, najpierw trzeba obrać właściwy kierunek i pomimo piętrzących się przeciwności, śmiało wyruszyć w drogę. To, czy osiągniecie zamierzone cele, zrealizujecie plany, a marzenia zmienicie w rzeczywistość - w znacznej mierze zależy od tego, jak duży wysiłek włożyliście w swój dotychczasowy rozwój i z jakim zaangażowaniem będziecie pracować dalej. 

Wszystkim uczniom, kończącym edukację w szkołach średnich, prowadzonych przez samorząd Powiatu Oławskiego, życzymy zdania matury, egzaminów zawodowych, zdobycia indeksu na upragnioną uczelnię lub podjęcia atrakcyjnej i satysfakcjonującej pracy. Niech wytrwałość i odwaga towarzyszą wszystkim maturzystom w realizacji wytyczonych celów i marzeń oraz nikomu niech nie zabraknie determinacji w dążeniu do tego, aby żyć mądrze, szlachetnie i odpowiedzialnie! Wierzymy, że wielu spośród Was, po zakończeniu studiów - jako dobrze przygotowani specjaliści w wyuczonych profesjach - zwiąże przyszłość ze swoim rodzinnym powiatem oławskim, aby wziąć odpowiedzialność za kształtowanie jego losów oraz realizować własne pomysły na dorosłe życie osobiste i zawodowe.

PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU
Tadeusz Kułakowski

STAROSTA OŁAWSKI
Zdzisław Brezdeń

SREBRNA SZKOŁA

Współpraca

Projekty

Copyright © 2013. ZSP 2 w Oławie Rights Reserved.


Facebook youtube

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of this site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive Module Information